Karnety na Asseco Resovię w sprzedaży od sierpnia

W połowie sierpnia ruszy rezerwacja karnetów na mecze siatkarzy Asseco Resovii w nowym sezonie. 1 września z kolei rozpocznie się wolna sprzedaż całosezonowych wejściówek.
- Ceny karnetów pozostają na tym samym poziomie co w poprzednim sezonie - mówi wiceprezes Asseco Resovii Bartosz Górski. To chyba najważniejsza informacja dla kibiców siatkówki w Rzeszowie. Podobnie jak przed rokiem za miejsca w najlepszych sektorach trzeba będzie zapłacić 500 zł. Za krzesełko w najtańszym sektorze - 300 zł (pełny wykaz sektorów wraz z cenami znajduje się na stronie klubu). Karnety tak samo jak rok wcześniej obowiązywać będą na wszystkie mecze w PlusLidze, Pucharze Polski i na pierwsze trzy rundy europejskiego Pucharu CEV, oczywiście jeśli siatkarze Asseco Resovii będą występować w kolejnych rundach. Posiadacze karnetów będą też mieli pierwszeństwo i rabat przy zakupie biletów na ewentualne dalsze rundy Pucharu CEV.

Podobnie jak w poprzednich latach rezerwacja i sprzedaż karnetów będą podzielone na etapy. W pierwszym, który ruszy 15 sierpnia (o godz. 9), prawo rezerwacji miejsc będą mieli kibice, którzy posiadali całosezonową wejściówkę w poprzednim sezonie. Będą oni mogli wykupić swoje dotychczasowe miejsce. Ten etap zakończy się 28 sierpnia o godz. 16. Wolna sprzedaż karnetów ruszy natomiast 1 września o godz. 20. Rezerwacji będzie można dokonywać na stronie internetowej klubu pod adresem www.assecoresovia.pl.

Odbiór zarezerwowanych karnetów odbywał się będzie na Wyspie Asseco Resovii w galerii Nowy Świat przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie już od 16 sierpnia.

Dokładne informacje odnośnie do rezerwacji znaleźć można na stronie internetowej klubu.

Turniej przed ligą

Na tydzień przed startem rozgrywek PlusLigi w dniach 23-25 września w rzeszowskiej hali Podpromie siatkarze Asseco Resovii będą gospodarzami II Międzynarodowego Turnieju im. Jana Strzelczyka. Oprócz podopiecznych trenera Andrzeja Kowala w imprezie udział wezmą turecki Fenerbahce Stambuł, rumuński Remat Zalau oraz Jastrzębski Węgiel. - W trakcie trwania turnieju odbędzie się też prezentacja zespołu, najprawdopodobniej ze wszystkimi zawodnikami - informuje wiceprezes Górski. Tydzień wcześniej skończą się bowiem mistrzostwa Europy i po kilku dniach przerwy siatkarze reprezentanci swoich krajów będą mogli zjawić się w Rzeszowie.

Podobnie jak rok temu organizatorzy chcą pokazać turniej większej rzeszy kibiców. - Jeśli nie uda nam się porozumieć z którąś z telewizji, to będziemy chcieli, by turniej był transmitowany on-line - mówi Bartosz Górski.

Tydzień przed turniejem w Rzeszowie resoviacy mają rozegrać także sparingi ze Skrą Bełchatów, a także m.in. z pierwszoligową Wandą Kraków.

Nadal z Vigo

Wiadomo już też, że sponsorem technicznym Asseco Resovii nadal pozostanie firma Vigo. - Pracujemy obecnie nad projektami strojów dla zespołu, ale te "domowe" z poprzedniego sezonu przypadły do gustu naszym kibicom i cieszyły się też sporym zainteresowaniem na Wyspie Asseco Resovii, dlatego jeśli będą w nich jakieś zmiany, to jedynie kosmetyczne - wyjaśnia wiceprezes klubu.

Przed startem nowego sezonu swój debiut będzie miała też nowa strona internetowa klubu, na której znajdą się m.in. sklep on-line, a także panel do rezerwacji karnetów i biletów.