Kadra Polski siatkarek w Kielnarowej

Reprezentacja Polski juniorek od piątku trenuje w podrzeszowskiej Kielnarowej na przedostatnim zgrupowaniu przed mistrzostwami świata, które odbędą się w Peru. Polki rozegrają też dwa sparingi ze Słowaczkami. Oba odbędą się w Łańcucie.
Juniorska kadra Polski w ośrodku Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej zameldowała się w piątek i pozostanie tam do niedzieli. Podopieczne trenerów Grzegorza Kosatki i Marcina Wojtowicza przejdą na Podkarpaciu ostatnie szlify przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Trujillo i Limie, które zaplanowano od 22 do 31 lipca. Polska zagra w grupie C razem z Belgią, Koreą i USA.

Trenerzy kadry do Kielnarowej zabrali 16 zawodniczek. Pod koniec zgrupowania mają jednak wybrać już ścisły 12-osobowy skład na turniej w Peru. Wcześniej jednak reprezentację Polski czekają mecze z innym uczestnikiem mundialu - kadrą Słowacji. W środę i czwartek Polki zagrają dwa oficjalne spotkania, w piątek obie ekipy spotkają się jeszcze raz, już w nieoficjalnym pojedynku.

W środę i czwartek reprezentacje gościł będzie Łańcut. Spotkania rozpoczną się o godz. 18, wstęp jest wolny po wcześniejszym odebraniu wejściówek w kasie basenu MOSiR-u.

Po wyjeździe z Kielnarowej Polki spędzą jeszcze pięć dni na krótkim zgrupowaniu w Nowym Dworze Mazowieckim, a później 19 lipca odlecą do Peru.

Kadra Polski:

Rozgrywające: Gabriela Jasińska, Emilia Kajzer, Ewelina Polak. Atakujące: Zuzanna Czyżnielewska, Laura Tomsia. Środkowe: Anna Łozowska, Dominika Nowakowska, Aleksandra Sikorska, Justyna Sosnowska. Przyjmujące: Anna Grejman, Koleta Łyszkiewicz, Ewa Śliwińska, Emilia Mucha, Ewelina Mikołajewska. Libero: Dorota Medyńska, Aleksandra Elko.