Pierwsze nabytki w mieleckiej Stali

Mariola Barszcz-Wojtowicz i Marzena Wilczyńska to nowe siatkarki występującej w PlusLidze Kobiet Stali Mielec. Mają zastąpić zawodniczki, które już opuściły zespół.
Po serii odejść ze Stali pojawiły się wreszcie informacje o zawodniczkach, które zdecydowały się na grę w Mielcu. Z mieleckim klubem związała się libero Mariola Barszcz-Wójtowicz, doświadczona siatkarka, która przychodzi do Mielca z pierwszoligowej Silesii Mysłowice. Wcześniej jednak wiele lat grała na parkietach ekstraklasy. Ze Skawy Kraków do Mielca trafi z kolei przyjmująca Marzena Wilczyńska, była zawodniczka MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Kontrakt w Mielcu przedłużyła Magdalena Sadowska, która była kapitanem zespołu w poprzednim sezonie. Nową umowę podpisała także Agata Wilk. Ta kilka dni temu poślubiła piłkarza ręcznego Stali Adama Babicza i w nowym sezonie będzie występowała właśnie pod nazwiskiem Babicz. Niepewna jest przyszłość środkowej Dominiki Koczorowskiej, która ma ofertę z Organiki Łódź. Siatkarka nie podjęła jeszcze decyzji, gdzie zagra.

Według nieoficjalnych informacji bliskie porozumienia się ze Stalą są środkowa Katarzyna Mróz i rozgrywająca Marta Szymańska. Pierwsza ostatnio grała w Centrostalu Bydgoszcz, druga w Organice Łódź. Nową propozycję umowy otrzymała także środkowa Stali Sylwia Pycia.

Marek Woszczyński, prezes mieleckiego klubu, zapewnia, że prowadzi rozmowy z kolejnymi zawodniczkami, które mogą występować w Mielcu. Wiele też zależeć będzie od finału negocjacji z firmą, która chce inwestować w Stal. Czy duża firma z regionu stanie się ważnym sponsorem mieleckiego klubu, ma ostatecznie rozstrzygnąć się w tym tygodniu.

Natomiast już teraz wiadomo, że nie udało się w Mielcu zrealizować planu zatrzymania podstawowych zawodniczek. Stal opuściły już: rozgrywająca Dorota Wilk (Atom Sopot), libero Agata Durajczyk (AZS Białystok), atakująca Anita Kwiatkowska (Organika Łódź) i Dorota Ściurka (Tauron Dąbrowa Górnicza). Ilona Gierak natomiast wybrała grę w pierwszoligowej Legionovii.