Sport.pl

Para PGE Marmy jedzie do Lublina po awans

W środę w Lublinie rozegrany zostanie turniej eliminacyjny mistrzostw Polski par klubowych. Wśród siedmiu duetów o awans do finału MPPK walczyć będą żużlowcy PGE Marmy Rzeszów oraz KSM-u Krosno.
Na liście startowej parę z Rzeszowa tworzą Maciej Kuciapa i Rafał Okoniewski, ale wiadomo już, że w Lublinie zabraknie tego drugiego. "Okoń" wciąż walczy z bólem po poparzeniu prawego uda, którego doznał przed czterema tygodniami na treningu w Poznaniu, i w Lublinie zastąpi go junior PGE Marmy - Dawid Lampart.

Mimo to rzeszowianie nie są bez szans na awans. - Fajnie byłoby awansować do finału - mówi kapitan rzeszowskiej drużyny Maciej Kuciapa. Przypomnijmy, że rok temu Kuciapa do spółki z "Okoniem" najpierw wywalczyli awans do finału, a w decydującej rozgrywce rozegranej na toruńskim torze sięgnęli po srebrne medale. - Chcemy powtórzyć ten wynik, ale najpierw musimy dobrze pojechać w Lublinie i awansować, a to na pewno nie będzie łatwe. Co prawda startowaliśmy już w tym roku na lubelskim torze podczas treningu punktowanego i zarówno mnie, jak i Dawidowi dobrze poszło, ale teraz czekają nas zupełnie inne zawody - twierdzi Kuciapa.

Tym razem finał rozegrany zostanie 22 czerwca w Zielonej Górze, a awansują do niego dwa najlepsze duety z lubelskiej eliminacji. Rzeszowianie będą faworytami, a ich najgroźniejszymi rywalami będą żużlowcy z Leszna i Łodzi. W Lublinie wystąpi także para KSM-u Krosno - Damian Celmer i Borys Miturski. Początek zawodów o godz. 17, sędziuje Piotr Lis z Lublina.

Pozostałe turnieje eliminacyjne odbędą się w Pile i Krakowie.

Lista startowa:

Lubleski Węgiel KMŻ Lublin - 1. Mariusz Puszakowski, 2. Tomasz Piszcz; Orzeł Łódź - 3. Mateusz Szczepaniak, 4. Daniel Jeleniewski; Unia Leszno - 5. Adam Skórnicki, 6. Sławomir Musielak; RKM ROW Rybnik - 7. Kamil Fleger, 8. Mateusz Domański; PGE Marma Rzeszów - 9. Maciej Kuciapa, 10. Rafał Okoniewski; KSM Krosno - 11. Damian Celmer, 12. Borys Miturski; Włókniarz Częstochowa - 13. Rafał Szombierski, 14. Marcel Kajzer.