Siatkarki Stali Mielec ósme w PlusLidze Kobiet

Porażką 0:3 we Wrocławiu z Gwardią mieleckie siatkarki zakończyły rozgrywki ligowe. Ostatecznie podopieczne Adama Grabowskiego uplasowały się na ósmym miejscu.
Porażka we Wrocławiu była już drugą przegraną Stali z Gwardią, co oznacza, że o piąte miejsce zagrają gwardzistki, a Stal może powoli wybierać się na wakacje. Dzięki zwycięstwu w drugiej parze walki o piąte miejsce Organiki Łódź, mielczanki zostały sklasyfikowane na ósmej pozycji, choć sezon zasadniczy skończyły "oczko" wyżej.

Stal od pierwszych piłek tego meczu mocno zaatakowała rywalki. Mielczanki przeważały w pierwszym secie 5:1, 10:7, by za chwilę przegrywać 13:16. W efekcie szybko przegrały tę partię. W drugim znów na początku prowadziła Stal, wygrywała jeszcze 16:12 i nawet 21:16. Wrocławianki rzuciły się do pościgu i zrobiło się tylko 20:21, a za chwilę 2:0 w meczu. Trzecia partia to przewaga wrocławianek od pierwszych piłek. Mielczanki dogoniły je w końcówce, ale ta partia znów padła łupem rywalek. - Spotkanie we Wrocławiu stało na wyższym poziomie niż to w Mielcu. Choć przegrałyśmy 0:3, to mocno walczyłyśmy. Niestety, w końcówkach setów wygrywała Gwardia, potrafiła nas dojść i rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść - mówiła Agata Durajczyk, libero Stali Mielec.

Impel Gwardia Wrocław - Stal Mielec 3:0

Sety: 25:18, 27:25, 27:25

Gwardia: Tokarska 16, Mroczkowska 15, Witczak 5, Jaszewska 21, Wołosz 1, Efimienko 5, Krzos (libero) oraz M. Sobolska, Matyjasek, Barańska 1, D. Sobolska 2.

Stal: Pycia 5, Kwiatkowska 12, Koczorowska 7, D. Wilk 5, Ściurka 13, A. Wilk, Durajczyk (libero) oraz Sadowska 9, Gierak.

Stan rywalizacji: 2:0 dla Gwardii Wrocław, Gwardia zagra o piąte miejsce