Mielecka Stal postraszyła faworytki z Sopotu

SIATKÓWKA. W drugim meczu ćwierćfinału play-off PlusLigi Kobiet siatkarki Stali Mielec uległy w Sopocie Atomowi 2:3, choć po dwóch setach prowadziły 2:0, a w tie-breaku miały nawet piłki meczowe.
Rywalizacja mielecko-sopocka w play-off jest niespodziewanie zacięta. Mimo to zespół z Sopotu prowadzi w niej już 2:0. Po poniedziałkowym meczu mógł być jednak remis 1:1. Mielczanki postawiły się faworyzowanemu Sopotowi i były bliskie wygrania drugiego pojedynku. Ale w końcówkach czwartego i piątego seta nie poradziły sobie z nerwami i oddały zwycięstwo gospodyniom.

Mecz lepiej rozpoczęły mielczanki. Przy stanie 12:12 w pierwszej partii stalówki postanowiły odjechać Atomowi. Magdalena Sadowska obiła blok sopocianek i jej zespół przeważał 18:14. Sylwia Pycia zafundowała za chwilę rywalkom asa serwisowego, Sadowska po raz kolejny minęła blok i Stal miała piłkę setową już przy stanie 24:15.

Podrażnione porażką gospodynie naskoczyły w drugim secie na mielczanki i szybko objęły prowadzenie 4:0. Ale gdy Fateeva wpakowała piłkę w siatkę na tablicy pojawił się wynik 5:5. Sopocianki spróbowały znów odskoczyć po drugiej przerwie technicznej. Na czystej siatce huknęła Fateeva i miejscowe przeważały 19:16. Ale gdy Sadowska znów wzięła się do roboty, to już mielczanki prowadziły 20:19. Zbicie Pyci i bomba z drugiej linii dały zespołowi z Mielca przewagę 23:21, jednak to sopocianki miały jako pierwsze piłkę setową przy stanie 24:23. Pomyliły się i Stal wygrała także tę partię 27:25.

Trzeciego seta atomówki rozpoczęły znacznie lepiej od sporej zaliczki, prowadziły już 11:6. Stal dystans całkowicie zniwelowała w połowie seta i był remis po 17. Losy partii ponownie rozstrzygnęły się w końcówce. Tyle że mielczanki zagrały ją nieco słabiej. Dorota Ściurka atakiem w aut sprawiła, że Atom prowadził 23:21, a chwilę później wygrał seta.

Stal bardzo chciała skończyć mecz w czwartej odsłonie. Niemal przez całą partię prowadziła kilkoma punktami aż do stanu 21:17. Wtedy mielczanki nagle stanęły. Gospodynie ekspresem odrobiły straty i doprowadziły do tie-breaka. W nim przeważały 4:1. Stal jednak zapunktowała aż pięć razy z rzędu i zaczęła budować swoją przewagę. Mielczanki miały nawet dwie piłki meczowe, jednak w ostatnich akcjach meczu popełniły kilka własnych błędów. I to sprawiło, że mecz wygrały faworytki z Sopotu.

Teraz rywalizacja do trzech zwycięstw przenosi się do Mielca. Trzeci mecz został zaplanowany na 30 kwietnia, ewentualne czwarte spotkanie odbędzie się 1 maja.