Mielczanki urwały seta faworytkom z Sopotu

SIATKÓWKA. Sensacji nie było. Faworyzowany Atom Trefl Sopot pokonał 3:1 mielecką Stal w pierwszym meczu ćwierćfinału PlusLigi Kobiet. Drugie spotkanie w poniedziałek o godz. 16 także w Sopocie.
Mielczanki w rywalizacji z naszpikowanym gwiazdami Atomem skazywane były na pożarcie. I z takim też chyba nastawieniem przystąpiły do pierwszego meczu. Stalówki cel na ten sezon już wykonały, awansowały bowiem do play-off. A tutaj już nic nie muszą.

Musi natomiast Atom, i to było widać. Miejscowe od początku pierwszej partii zdominowały wydarzenia na placu gry, nie pozostawiając złudzeń, który zespół jest lepszy. W Mielcu szwankowało przyjęcie i przede wszystkim atak. 28 proc. skuteczności w pierwszej partii i 22 proc. w drugiej to wynik, z którym ciężko byłoby rywalizować z zespołami z pierwszej ligi, a co dopiero z faworytem do medali. Szczególnie słabo wyglądała gra na lewym skrzydle, gdzie przyjmujące Stali miały problemy z trafieniem w plac. W efekcie poszło łatwo i szybko, do 19 i 13.

W trzeciej partii trener Adam Grabowski postanowił zamieszać w składzie i na przyjęcie przesunął Anitę Kwiatowską, a na ataku zagrała Magdalena Sadowska. Siła ataku była od razu większa i Stal dość długo trzymała się blisko rywalek. W końcówce te jednak odskoczyły i prowadziły 23:19, a później 24:21, doprowadzając do piłek meczowych. Wtedy jednak pięć punktów z rzędu zdobyły przyjezdne, doskonale blokując i kończąc kontrataki, dzięki czemu sprawiły niemałą niespodziankę.

Siłą rozpędu dobrze stalówki zagrały także w trzecim secie, ale tylko do stanu po 9. Wtedy na siedem punktów odskoczył Atom Trefl i nie oddał już prowadzenia do końca, wygrywając pierwszy ćwierćfinał.

ATOM TREFL SOPOT3
STAL MIELEC1
Sety: 25:19, 25:13, 24:26, 25:17

Atom Trefl: Bełcik 5, Ozsoy 23, Maculewicz 14, Fateeva 12, Świeniewicz 17, Navarro 11 oraz Maj (libero), Sieczka 1, Nuszel 1.

Stal: D. Wilk 3, A. Wilk 1, Pycia 5, Kwiatkowska 10, Ściurka 12, Koczorowska 14 oraz Durajczyk (libero), Bejga, Sadowska 13, Gierak, Szpak.

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 1:0 dla Atomu. Drugi mecz w poniedziałek o godz. 16 także w Sopocie.