Mielczanki jadą powalczyć z Atomem w Sopocie

Siatkówka. W niedzielę i poniedziałek występujące w PlusLidze Kobiet siatkarki Stali Mielec rozegrają pierwsze mecze w fazie play-off. W Sopocie zmierzą się dwukrotnie z naszpikowanym gwiazdami Atomem Treflem.
Mielczanki po raz pierwszy od kilku lat przystępują do rozgrywek o mistrzostwo Polski, zamiast bić się o utrzymanie. Stalówki po kapitalnym finiszu rundy zasadniczej wskoczyły na siódme miejsce w tabeli i będą miały szanse zagrać o coś więcej. O co? Na razie o awans do półfinału rozgrywek, choć zadanie czeka je niezwykle ciężkie. Rywalem będzie bowiem drugi po regularnej części sezonu Atom Trefl Sopot.

Mielczanki swoje zadanie w tym sezonie praktycznie wykonały, utrzymały się w lidze i są w czołowej ósemce. Konkretnych oczekiwań na play-offy zarząd zespołowi nie postawił, ale nie oznacza to, że Stal urządza sobie wakacje. Zespół po rundzie zasadniczej miał trochę wolnego, ostatnie dni jednak spędził już na konkretnych przygotowaniach przed batalią w ćwierćfinale.

Atom to bogata, naszpikowana gwiazdami drużyna. W PlusLidze Kobiet gra pierwszy sezon, choć wcale do niej nie awansowała. Odkupiła miejsce od mającego problemy finansowe PTPS-u Piła. Atom miał w Polsce wygrać wszystko, tymczasem na razie oczekiwań nie spełnia. Rundy zasadniczej nie wygrał, a wśród głównych czynników, które o tym zadecydowały, była porażka sopocianek w Mielcu ze Stalą 2:3. Atom także nie zdobył Pucharu Polski, odpadając w półfinale. Teraz nie ma już w Sopocie miejsca na kolejne porażki. Nadmorski faworyt musi pokonać Stal w ćwierćfinałach. A Stal? W Mielcu mówią, że sprawić niespodziankę i ograć Atom chciałby każdy. - Ale nie będę składał żadnych konkretnych deklaracji. Faworytem tej potyczki nie jesteśmy, ale odpuszczać nie zamierzamy. Pojechanie do Sopotu tylko na wycieczkę nas nie interesuje - mówi Adam Grabowski, trener Stali.

Każda wygrana mielczanek z zespołem z Pomorza w play-offach będzie dużą niespodzianką. Stali jednak nie można już przed pierwszym gwizdkiem skreślać. Mielczanki niedawno ograły w Bielsku Aluprof 3:2, a wcześniej przecież także i Atom ze Stalą przegrał. - Dziewczyny takimi zwycięstwami pokazały, że stać je na wiele - dodaje trener Grabowski.

Podkarpacka drużyna w Sopocie zagra dwa spotkania, w niedzielę i poniedziałek. Oba rozpoczną się o godz. 16. Rywalizacja na tym etapie rozgrywek toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Mecze numer trzy i ewentualnie cztery rozegrane zostaną w Mielcu 30 kwietnia i 1 maja. Zwycięzca tej rywalizacji zagra o medale, przegrany o miejsca 5.-8. - Teraz boisko nas zweryfikuje, nasze możliwości, plany i marzenia - podsumowuje szkoleniowiec Stali.Pozostałe pary play-off:

Muszynianka Muszyna - Organika Łódź, Tauron Dąbrowa - Gwardia Wrocław, Aluprof Bielsko-Biała - Centrostal Bydgoszcz.