Stal Mielec w play-offach PlusLigi Kobiet!

SIATKÓWKA. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej w PlusLidze Kobiet mielczanki wygrały z mistrzyniami Polski Aluprofem w Bielsku-Białej 3:2 i wskoczyły na siódmą pozycję w tabeli, dającą im grę w play-offach.
Mielczanki do Bielska-Białej pojechały na najważniejszą bitwę w całym sezonie. Zwycięstwo gwarantowało ósmej przed tym meczem Stali udział w play-offach, czyli jednocześnie spokojne utrzymanie się w ekstraklasie. W wypadku porażki musiałyby liczyć na to, że w Dąbrowie Górniczej Tauron pokona bez straty punktu dziewiąty AZS Białystok.

Stal bardzo chciała wygrać w Bielsku. Od pierwszych sekund spotkania natarła na rywalki. Prowadziła już 6:2. Jednak Aluprof wtedy zdobył dziewięć punktów z rzędu i w efekcie szybko wygrał pierwszego seta. W drugiej partii mielczanki już nie pozwoliły gospodyniom na seryjne zdobywanie punktów. O tym, kto zajmie dziewiąte, barażowe miejsce, wszyscy dowiedzieli się po trzecim secie. W nim Stal znów grała świetnie i objęła prowadzenie w meczu 2:1. W Dąbrowie wtedy Tauron wygrywał z AZS-em Białystok również 2:1, a to oznaczało, że AZS nie wygra już za trzy punkty i Stali nie przeskoczy. - Nie chciałyśmy znać podczas swojego meczu wyniku z Dąbrowy - mówi jednak Magdalena Sadowska, kapitan Stali.

Widmo porażki sprawiło, że Bielsko w czwartym secie podkręciło tempo i doprowadziło do tie-breaka. A w nim od początku przeważała Stal. Nie obeszło się jednak bez emocjonującej końcówki. W niej lepiej zachowały się zdeterminowane mielczanki i wygrały 3:2, sprawiając kolejną niespodziankę.

- Cieszy to, że dziewczyny wywalczyły play-offy na parkiecie. Determinacją i wolą walki udowodniliśmy, że potrafimy wiele. Gramy czasem na wariata, ale w wielu momentach przynosi to skutek - podsumował trener Stali Adam Grabowski.

W rundzie play-off Stal zmierzy się Atomem Treflem Sopot. Gra toczona będzie do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa mecze, 16 i 17 kwietnia, w Sopocie.

Aluprof Bielsko-Biała - Stal Mielec 2:3

Sety: 25:17, 20:25, 20:25, 25:18, 15:17

Aluprof: Werblińska 21, Ciaszkiewicz 8, Wojtowicz 3, Okuniewska 9, Skorupa 3, Bamber 20, Sawicka (libero) oraz Podolec 1, Kaczmar, Frąckowiak 7, Studzienna 7 i Matusiak (libero)

Stal: Pycia 8, Kwiatkowska 12, Koczorowska 8, D. Wilk 3, Ściurka 18, A. Wilk 14, Durajczyk (libero) oraz Sadowska 11, Bejga, Szpak i Gierak

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ I TABELA W "GAZECIE SPORT".