Sport.pl

Składy drużyn Speedway Ekstraligi:

UNIA LESZNO

Seniorzy: Damian Baliński (KSM 8,58), Troy Batchelor (Australia, 6,48), Jarosław Hampel (9,66), Janusz Kołodziej (10,22), Jurica Pavlic (Chorwacja, 5,28), Adam Skórnicki (6,05).

Juniorzy: Kamil Adamczewski (2,50), Sławomir Musielak (2,50), Tobiasz Musielak (2,50), Piotr Pawlicki (2,50), Przemysław Pawlicki (6,84).

Trener: Roman Jankowski.

Przypuszczalny skład: Kołodziej, Hampel, Baliński, Skórnicki, Batchelor, S. Musielak, T. Musielak (KSM: 43,49).

STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA

Seniorzy: Jonas Davidsson (Szwecja, 6,80), Rafał Dobrucki (7,01), Greg Hancock (USA, 8,63), Andreas Jonsson (Szwecja, 8,30), Piotr Protasiewicz (7,54), Grzegorz Zengota (5,67).

Juniorzy: Patryk Dudek (4,36), Kacper Rogowski (2,50), Adam Strzelec (2,50).

Trener: Marek Cieślak.

Przypuszczalny skład: Hancock, Jonsson, Protasiewicz, Dobrucki, Davidsson, Dudek, Strzelec (KSM: 42,64).

UNIBAX TORUŃ

Seniorzy: Chris Holder (Australia, 7,04), Rune Holta (8,64), Michael Jepsen Jensen (Dania, 6,67), Matej Kus (Czechy, 4,10), Adrian Miedziński (7,29), Ryan Sullivan (Australia, 8,43), Karol Ząbik (2,50).

Juniorzy: Bartosz Pietrykowski (2,50), Łukasz Przedpełski (2,50), Emil Pulczyński (2,50), Kamil Pulczyński (2,50).

Trener: Jan Ząbik.

Przypuszczalny skład: Holta, Holder, Sullivan, Miedziński, Jensen, E. Pulczyński, K. Pulczyński (KSM: 40,57).

BETARD WROCŁAW

Seniorzy: Dennis Andersson (Szwecja, 3,65), Kenneth Bjerre (Dania, 7,73), Lasse Bjerre (Dania, 6,50), Tomasz Jędrzejak (4,00), Adam Shields (Australia, 6,50), Piotr Świderski (6,37).

Juniorzy: Maciej Janowski (5,94), Patryk Kociemba (2,50), Patryk Malitowski (2,50), Michał Rowiński (2,50).

Menedżer: Piotr Baron.

Przypuszczalny skład: K. Bjerre, Jędrzejak, Shields, Świderski, Andersson, Janowski, Kociemba (KSM: 34,19).

TAURON AZOTY TARNÓW

Seniorzy: Krzysztof Kasprzak (7,38), Szymon Kiełbasa (2,57), Fredrik Lindgren (Szwecja, 6,54), Leon Madsen (Dania, 6,86), Bjarne Pedersen (Dania, 6,64), Marcin Rempała (4,67), Sebastian Ułamek (7,12), Martin Vaculik (Słowacja, 6,67).

Juniorzy: Jakub Jamróg (2,50), Tadeusz Kostro (2,68), Łukasz Lesiak (2,50), Edward Mazur (2,50).

Trener: Marian Wardzała.

Przypuszczalny skład: Lindgren, Kasprzak, Ułamek, Vaculik, Pedersen, Jamróg, Kostro (KSM: 37,03).

CAELUM STAL GORZÓW

Seniorzy: Hans Andersen (Dania, 6,76), Tomasz Gollob (10,93), Niels Kristian Iversen (Dania, 6,50), Sam Masters (Australia, 6,50), Artur Mroczka (4,28), Nicki Pedersen (Dania, 9,95), Matej Zagar (Słowenia, 6,27).

Juniorzy: Łukasz Cyran (2,50), Paweł Parys (2,50), Paweł Zmarzlik (2,50), Bartosz Zmarzlik (2,50).

Trener: Czesław Czernicki.

Przypuszczalny skład: Gollob, Pedersen, Andersen, Zagar, Iversen, P. Zmarzlik, B. Zmarzlik (KSM: 42,91).

WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA

Seniorzy: Patrick Hougaard (Dania, 6,50), Peter Karlsson (Szwecja, 5,96), Artiem Łaguta (Rosja, 6,63), Grigorij Łaguta (Rosja, 7,57), Daniel Nermark (Szwecja, 6,91), Rafał Szombierski (6,12), Tai Woffinden (Wielka Brytania, 4,11).

Juniorzy: Marcin Bubel (2,50), Kamil Cieślar (2,50), Artur Czaja (2,50), Marcel Kajzer (2,66), Rafał Malczewski (2,50).

Menedżer: Jarosław Dymek.

Przypuszczalny skład: Karlsson, A. Łaguta, G. Łaguta, Nermark, Szombierski, Kajzer, Czaja (KSM: 35,83).

PGE MARMA RZESZÓW

Seniorzy: Jason Crump (Australia, 8,28), Matej Ferjan (Węgry, 4,71), Ryan Fisher (USA, 6,50), Chris Harris (Wielka Brytania, 6,52), Maciej Kuciapa (6,24), Rafał Okoniewski (6,85), Lee Richardson (Wielka Brytania, 7,48).

Juniorzy: Łukasz Kret (2,50), Dawid Lampart (5,01), Kamil Prokop (2,50).

Trener: Dariusz Śledź.

Przypuszczalny skład: Crump, Richardson, Harris, Okoniewski, Kuciapa, Lampart, Kret (KSM: 40,38).