Sport.pl

Ferjan podpisał kontrakt w Rzeszowie!

Słoweniec Matej Ferjan został nowym zawodnikiem beniaminka Speedway Ekstraligi, PGE Marmy Rzeszów. Ferjan od czwartku przebywał w Rzeszowie, a w piątek po południu podpisał kontrakt z rzeszowskim zespołem.
Działacze PGE Marmy szukali zawodnika, który nie tylko będzie pełnił rolę rezerwowego i mógłby wskoczyć do składu w sytuacji, gdy inny zawodnik nie spełniałby oczekiwań. Przede wszystkim jednak chodziło o zastąpienie Anglika Lee Richardsona, który - z powodu bójki z Pawłem Miesiącem podczas kończącego poprzedni sezon meczu z Lokomotivem Daugavpils - został zawieszony i nie będzie mógł wystąpić w niedzielnym pojedynku PGE Marmy z Caelum Stalą Gorzów. Co prawda ważną umowę z rzeszowskim klubem ma Amerykanin Ryan Fisher, jednak nie przejawia on ochoty na starty w barwach PGE Marmy. Dlatego też działacze z Rzeszowa rozmawiali z Ferjanem, który w zimie nie znalazł dla siebie klubu i - by uniknąć karencji - podpisał tzw. umowę warszawską z Wybrzeżem Gdańsk.

W czwartek Ferjan przyjechał do Rzeszowa i nieźle zaprezentował się na treningu, a wieczorem rozmawiał z włodarzami rzeszowskiego klubu na temat kontraktu z beniaminkiem Speedway Ekstraligi. Rozmowy przeciągnęły się do piątku i dopiero dzisiaj po południu obie strony doszły do porozumienia. - Mamy niewiele czasu, by zgłosić Mateja do drużyny. Mam nadzieję, że zdążymy i będzie on mógł wystąpić w niedzielnym meczu z drużyną z Gorzowa - mówił chwilę po podpisaniu kontraktu Dariusz Śledź, trener PGE Marmy.

34-letni Ferjan to były brązowy medalista indywidualnych mistrzostw świata juniorów i były uczestnik cyklu Grand Prix, a także wielokrotny indywidualny mistrz Słowenii oraz - z racji posiadania licencji węgierskiej - także Węgier. W lidze polskiej reprezentował barwy klubów z Grudziądza, Zielonej Góry, Częstochowy, Opola, Ostrowa Wlkp., Krosna, Gorzowa oraz Gniezna.