Sport.pl

Z Delectą bez Grozera

W środę o godz. 18 siatkarze Asseco Resovii rozegrają kolejny mecz w grupie mocniejszej PlusLigi. W Bydgoszczy zmierzą się z tamtejszą Delectą. Bezpośrednia relacja w Polskim Radio Rzeszów.
Rywale nie mają już o co walczyć, bo nie zmienią zajmowanej obecnie szóstej pozycji. Nie znaczy to jednak, że nie będą chcieli pokrzyżować szyków podopiecznym Ljubo Travicy, a przy okazji sprawić radości swoim kibicom.

A rzeszowianie w Bydgoszczy mogą sobie zapewnić drugą pozycję przed rundą play-off. Stanie się tak, gdy wygrają z Delectą, ale możliwe jest też osiągnięcie tego celu nawet w przypadku porażki Resovii, jeśli walcząca o trzecią pozycję Zaksa Kędzierzyn-Koźle przegra w Bełchatowie, co jest bardzo możliwe.

W Bydgoszczy podopieczni Ljubo Travicy zagrają w osłabionym składzie. Zabraknie kontuzjowanego Oliega Achrema, który wróci na rundę play-off, oraz Gyorgy'a Grozera. Niemiec w sobotnim meczu ze Skrą, podobnie jak trzy dni wcześniej w Warszawie, grał ze specjalną opaską na prawej ręce. Po meczu okazało się, że zawodnik ma problemy zdrowotne i wyjechał do Niemiec. - Odczuwam ból, ale też cały czas mam zimne palce. Krew nie krąży jak powinna. Wzdłuż całej ręki, która szybko się męczy, mam wiele bolesnych punktów - mówił w sobotę Niemiec.

Dzień później Grozer poleciał do Niemiec, gdzie - pod okiem tamtejszych specjalistów - przechodzi szczegółowe badania. - Gyorgy we wtorek miał konsultacje, a w środę czekają go badania. Do Rzeszowa powinien wrócić w sobotę, dlatego nie zagra w Bydgoszczy oraz w Kędzierzynie - mówi Bartosz Górski, wiceprezes zarządu Asseco Resovii. - Rezonans niczego nie wykazał, dlatego jeśli są zakrzepy krwi, to w skali mikro. Kolejne badania wyjaśnią, czy to problem mięśniowy, czy zakrzepowy - dodaje Górski.Przypuszczalne składy:

Delecta: Lipiński, Sopko, Cerven, Szymański, Siltala, Jurkiewicz oraz Andrzejewski (libero)

Asseco Resovia: Baranowicz, Cernic, Kosok, Józefacki, Mika, Millar oraz Ignaczak (libero)Pozostałe pary 8. kolejki grupy mocniejszej PlusLigi:

PGE Skra Bełchatów - Zaksa Kędzierzyn-Koźle, AZS Politechnika Warszawska - Tytan AZS Częstochowa 3:2 (22:25, 20:25, 25:22, 26:24, 15:9)