Lider PlusLigi Kobiet zagra w Mielcu

SIATKÓWKA. W niedzielę w Mielcu siatkarki Stali podejmą lidera PlusLigi Kobiet Atom Trefl Sopot. I marzą o urwaniu punktów, choć będzie to zadanie niezwykle trudne.
To kolejny odcinek siatkarskiej opowieści pod tytułem "Jak Stal Mielec walczy o miejsce w play-offach". W mieleckiej hali melduje się tym razem jednak zespół gwiazd, niezwykle mocny Atom Trefl Sopot. Zbudowana za duże pieniądze drużyna ma za zadanie zdobyć w polskiej lidze wszystko, co tylko możliwe. Mielecka Stal przy Atomie to biedny kopciuszek.

Teoretycznie ten mecz powinien wyglądać tak: Stal "powinna" szybko i wysoko przegrać. Ale w sporcie teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką i właśnie dlatego w Mielcu marzą o niespodziance. - Atom jest do ugryzienia. Białystok urwał im seta. Wydaje mi się, że my też możemy coś zadziałać - mówi zawodniczka Stali Agata Wilk.

Każdy zdobyty punkt przybliży mielczanki do gry w play-offach. Ostatnie dwa mecze w wykonaniu Stali były dobre. Zespół z Podkarpacia rozbił Organikę Łódź 3:1 i zdobył punkt w Bydgoszczy, przegrywając z dobrze prezentującym się Centrostalem 2:3. Dlatego też cały czas liczy się w walce o miejsca w play-offach. - To mobilizuje. Mam nadzieję, że powygrywamy te mecze, które mamy przed sobą, i powyrywamy punkty tym mocniejszym od nas zespołom. Obyśmy zagrały tę siatkówkę, jaką prezentowałyśmy przez ostatnie dwa mecze. Jeśli dobrze zagramy w obronie, to może poskutkować dobrym wynikiem - dodaje Wilk.

Ale czy mielczanki są w stanie podtrzymywać swoją dobrą dyspozycję, w dodatku w starciu z tak mocnym przeciwnikiem? Widząc za siatką takie gwiazdy jak Dorota Świeniewicz czy Izabela Bełcik, wiedząc o tym, że przed tygodniem Atom zdeklasował Gwardię Wrocław, wygrywając drugiego seta 25:6, można się poddać, nim na dobre rozpocznie się gra. Tak było w pierwszej rundzie w Sopocie, gdzie Stal zupełnie nie podjęła walki z Atomem i ekspresowo przegrała 0:3. - Wierzymy, że tym razem pójdzie nam lepiej. Inaczej już myślimy o tych rywalkach, inaczej podchodzimy do takich spotkań. Mam nadzieję, że pokażemy sopociankom dobrą siatkówkę, dobrą grę, że nie będzie tak jak w Sopocie - komentuje siatkarka z Mielca. Wydarcie przez Stal jakichkolwiek punktów Atomowi byłoby jednak wielką sensacją.

Początek spotkania w niedzielę o godz. 15.

Pary 14. kolejki PlusLigi Kobiet:

Stal Mielec - Atom Trefl Sopot, TPS Rumia - MKS Dąbrowa Górnicza, Muszynianka Muszyna - Budowlani Łódź, Aluprof Bielsko-Biała - Centrostal Bydgoszcz, Gwardia Wrocław - AZS Białystok.