Sport.pl

Zima wygrała ze sportem

PIŁKA NOŻNA. Piłkarska wiosna w drugiej lidze wystartuje później, niż pierwotnie przewidziano. Wydział Gier Polskiego Związku Piłki Nożnej odwołał we wtorek wszystkie mecze 18. kolejki drugiej ligi grupy wschodniej ze względu na złe warunki atmosferyczne, jakie panują na większości boisk.
- Wszystkie mecze w grupie wschodniej drugiej ligi zostają odwołane - informuje Wojciech Jugo, przewodniczący Wydziału Gier Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pierwsza, inauguracyjna kolejka rundy wiosennej została przeniesiona na środę 6 kwietnia. Dwie nasze drużyny miały grać u siebie, Resovia podejmować miała Motor Lublin, Stal Stalowa Wola Sokoła Sokółka, a rzeszowska Stal Sandeco miała grać na wyjeździe ze Zniczem Pruszków.

- Dobrze się stało, że ta kolejka została odwołana. W takich warunkach łatwo byłoby o kontuzję - mówi Wojciech Borecki, trener Resovii, na boisku której zalega śnieg. - Mamy problem, bo nie ma gdzie trenować. Nie można pracować na pełnowymiarowym boisku. Ale pocieszam się tym, że wszystkie zespoły mają podobnie - dodaje.

Resoviacy, niejako przewidując decyzję Wydziału Gier PZPN-u, już zaplanowali kolejny sparing na niedzielę. Mogą mieć jednak problem z przeciwnikiem, bowiem w pierwszej opcji mieli grać z drużyną ME Korony Kielce, a w drugiej z pierwszoligowym LKS-em Nieciecza. Obie drużyny mają jednak grać w swoich ligach (w I lidze odwołano tylko jeden mecz). - Mamy termin na boisku w Dębicy, więc będziemy szukać przeciwnika. Jak nie uda się znaleźć, zagramy wewnętrzną gierkę - wyjaśnia szkoleniowiec.

Na kolejny sparing zdecyduje się też Stal Sandeco, która mogłaby zagrać już w lidze, bowiem boisko w Pruszkowie wyposażone jest w podgrzewaną murawę. Na start wiosny będzie musiała jednak poczekać. Tymczasem stalowcy związali się umową z kolejnym nowym piłkarzem. Zawodnikiem Stali został 17-letni pomocnik Łukasz Krzysztoń, który dotychczas reprezentował barwy Glinika Gorlice.

Kolejny sparing rozegrają też piłkarze Stali Stalowa Wola, którzy zamiast meczu ligowego z Sokołem Sokółką zagrają towarzysko z Motorem Lublin. W poniedziałek wieczorem natomiast klub zaprezentował kibicom zespół, który w rundzie wiosennej będzie walczył w drugiej lidze. Wśród nich było sześciu nowych graczy pozyskanych zimą. - Jestem zadowolony z tych transferów. Nie liczyłem, że pójdziemy aż tak szeroko. Rundę jesienną graliśmy wąskim składem, dlatego też nie robiłbym wielkiego szumu z tych transferów. Liczę, że nowi zawodnicy pomogą i w końcu będzie rywalizacja - mówi Sławomir Adamus, trener "Stalówki". Oprócz prezentacji zespołu kibice i zarząd klubu wręczyli upominki zasłużonym piłkarzom stalowowolskiego klubu.

"Stalówka" rundę wiosenną w drugiej lidze rozpocznie teraz 13 marca od pojedynku w Niepołomicach z Puszczą. Stal Sandeco Rzeszów dzień wcześniej podejmie u siebie Okocimskiego Brzesko, a Resovia na wyjeździe zagra z Sokołem Sokółka. Chyba że znowu na przeszkodzie stanie niekorzystna aura.

"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Joanna Jędrzejczyk usunęła Joanna Jędrzejczyk usunęła "sępy". "Menedżer ukradł mi pieniądze, rozstałam się z narzeczonym"