Mielczanki przegrywają w Bydgoszczy

SIATKÓWKA. Występujące w PlusLidze Kobiet siatkarki Stali Mielec wracają z punktem z wyjazdu do Bydgoszczy. Podopieczne Adama Grabowskiego przegrały z Centrostalem 2:3, ale nadal pozostają w grze o awans do play-off.
Tym samym mielczanki zrealizowały ultimatum, jakie przed zespołem postawił zarząd klubu dwie kolejki wcześniej. Wtedy o mało pracy nie stracił Grabowski, ale dzięki wstawiennictwu zawodniczek utrzymał posadę. Stal jednak w dwóch meczach miała wywalczyć co najmniej cztery punkty. Zadanie wykonała

Mielczanki w Bydgoszczy nie zaczęły najlepiej. Po pierwszym słabym secie w kolejnych na szczęście stalówki grały niezłą siatkówkę. W pierwszej partii, choć przyjmowały bardzo dobrze, to nie mogły poradzić sobie na siatce. W kolejnej oddały trochę skuteczność w przyjęciu na poczet lepszej gry na siatce. I to się opłaciło. Miejscowe nie mogły poradzić sobie z rywalkami i w meczu był remis.

Szkoda nieco trzeciej partii, bo przyjezdne mogły się pokusić nawet o zwycięstwo za trzy punkty. Walka w tej partii trwała do samego końca. Mielczanki nawet prowadziły 19:18, ale za chwilę to rywalki cieszyły się ze zwycięstwa, wygrywając do 23.

Na szczęście to nie załamało zespołu z Mielca. Czwarta partia wyglądała tak, jakby zespoły dzieliła przepaść, na korzyść oczywiście Stali. Przyjezdne robiły na boisku, co chciały. Bawiąc się siatkówką, doprowadziły do tie-breaka.

A w tym prowadziły już nawet 9:6, ale słabo grały w ataku i miejscowe odrobiły straty i doprowadziły do gry na przewagi. Tutaj zachowały więcej zimnej krwi i wygrały spotkanie.

Podopiecznym trenera Grabowskiego nie pomogła nawet znakomita gra blokiem. Dzięki skutecznym zastawom mielczanki zdobyły aż 23 punkty! Niestety, meczowy punkt przypadł im tylko jeden.

CENTROSTAL BYDGOSZCZ3
STAL MIELEC2
Sety: 25:20, 14:25, 25:23, 13:25, 16:14

Centrostal: Spicer 3, Polak 14, Naczk 6, Kowalkowska 16, Kuligowska 9, Mróz 12 oraz Kuehn-Jarek (libero), Skiba 1, Leys 5, Pelc 4, Savochkina, Zielińska 1.

Stal: D. Wilk 4, A. Wilk 9, Pycia 13, Kwiatkowska 25, Ściurka 12, Koczorowska 17 oraz Durajczyk (libero), Liutikova, Bejga, Gierak.

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ I TABELA W "GAZECIE SPORT".