Sport.pl

Georg Grozer zostaje w Asseco Resovii na dłużej!

SIATKÓWKA. Niemiecki atakujący Asseco Resovii Georg Grozer także w przyszłym sezonie będzie bronił barw rzeszowskiego klubu.
W poniedziałek zawodnik i klub potwierdzili ważność kontraktu na kolejny sezon, a także wprowadzili do niego możliwość przedłużenia go także na sezon 2012/2013.

Przypomnijmy, że Grozer, przychodząc do Rzeszowa, podpisał kontrakt 1+1, czyli po roku wymagał on potwierdzenia. Strony doszły jednak do porozumienia jeszcze przed końcem rozgrywek. - Nie ukrywamy, że zamierzamy na stałe włączyć się do walki o najwyższe tytuły nie tylko w Polsce, lecz także w Europie, i tacy zawodnicy jak Grozer, mam nadzieję, nam w tym pomogą - mówi Bartosz Górski, wiceprezes Asseco Resovii, i dodaje: - Cieszę się, że Grozerowi podoba się w Polsce, w Rzeszowie. Sądzę, że cały czas będzie prezentował swoje ogromne możliwości.

Grozer ma 27 lat i jest reprezentantem Niemiec. Do Rzeszowa przeniósł się z najlepszego niemieckiego zespołu ostatnich lat VfB Friedrichshafen.

Niegroźny uraz Achrema

Przyjmujący Asseco Resovii Olieg Achrem powinien być do dyspozycji trenera Ljubo Travicy podczas meczów półfinałowych Pucharu CEV z włoskim Sisleyem Treviso (w środę w Rzeszowie o godz. 20.30 i w sobotę we Włoszech). Podczas sobotniego pojedynku w PlusLidze z Tytanem AZS-em w Częstochowie Achrem nie wyszedł na boisko w czwartym secie, narzekając na ból w udzie. - W poniedziałek Olieg był na badaniu USG, które na szczęście nic poważnego nie wykazało. Ma jedynie lekko naciągnięte mięśnie - uspokaja Tomasz Kozłowski, team menedżer Asseco Resovii.

Młodzi na wideoczacie

We wtorek o godz. 13 odbędzie się wideoczat z zawodnikami i trenerem zespołu Asseco Resovii, który wygrał niedawno rozgrywki Młodej Ligi.

Do dyspozycji kibiców będą szkoleniowiec Artur Łoza, kapitan zespołu Tomasz Kowalski, a także Jakub Peszko i Kamil Długosz.

Szczegółowe informacje na temat wideoczatu na stronie www.radio.rzeszow.pl i www.assecoresovia.pl.