Mielczanki grają o punkty w Dąbrowie i telewizji

SIATKÓWKA. Stal Mielec wraca na parkiety PlusLigi Kobiet. Mielczanki zagrają w poniedziałek w Dąbrowie Górniczej z miejscowym Tauronem.
Mielczanki odpoczywały od ligowych zmagań dwa i pół tygodnia. Wszystko przez przeniesiony mecz z Muszynianką Muszyna. Trener Stali Adam Grabowski ucieszył się z takiej przerwy i zapowiedział wykorzystanie jej na ciężką pracę. - Pracowaliśmy solidnie, głównie nad motoryką. Pojawiały się problemy z kondycją, z wytrzymałością, musieliśmy to wyeliminować - opowiada Grabowski. Oczywiście nie zabrakło także zajęć taktycznych. Do zespołu dołączyła ponadto atakująca z Ukrainy - mierząca 195 cm Polina Liutikowa, która wcześniej grała w rumuńskim Tomisie Constanta.

Pierwszym sprawdzianem efektów zajęć był wspólny trening Stali Mielec i pierwszoligowego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Stal wygrała 3:1 (22:25, 25:17, 25:19, 25:14), a w dodatkowym secie triumfowało KSZO 25:17. Szkoleniowiec Stali pozwolił sobie jednak na mały eksperyment. Na pozycji libero zagrała Anita Kwiatkowska, która mogła poprawić swoje przyjęcie, z którym ostatnio miała spore kłopoty. Pierwszy raz na boisku pojawiła się też Liutikowa i pokazała, że może się faktycznie przydać Stali, ale musi nadrobić braki kondycyjne.

Poniedziałkowa potyczka Stali w Dąbrowie Górniczej to początek walki o play-off. W pierwszym meczu zespół z Podkarpacia rozbił w swojej hali Tauron, który jest największym rozczarowania sezonu, 3:0. Rywalki miały walczyć o czwórkę, a tymczasem muszą się martwić o grę w play-off. W ligowej tabeli zrobiło się zresztą bardzo ciasno. Między dziewiątą Stalą a czwartym Centrostalem Bydgoszcz przed weekendem było tylko sześć punktów różnicy. - Mamy sporo zaskakujących wyników, liga jest wyrównana - komentuje trener Grabowski.

Mielecki szkoleniowiec marzy o tym, by w Dąbrowie zdobyć punkty i minimalizować straty do środka tabeli. - Punkty są nam bardzo potrzebne i będziemy ich szukać w każdej potyczce. Do Dąbrowy jedziemy walczyć o zwycięstwo - zapowiada trener Stali.

Początek meczu o godz. 18. Relacja na żywo w Polsacie Sport.