Ukraińska siatkarka wzmocniła Stal Mielec

SIATKÓWKA. Tuż przed zamknięciem okresu transferowego Stal Mielec podpisała umowę z ukraińską siatkarką Poliną Liutikovą, grającą na pozycji atakującej.
Pod koniec ubiegłego tygodnia na treningach występującej w PlusLidze Kobiet Stali Mielec pojawiła się 21-letnia atakująca z Ukrainy Polina Liutikova. Ma 195 cm wzrostu. Ostatnio występowała w rumuńskim Volei 2004 Tomis Constanta, ale gdy w tym klubie pojawiły się problemy finansowe, odeszła. Liutikova karierę rozpoczynała w Jinestrze Odessa, później grała w rosyjskich Stinolu Lipieck i Impulse Volgodonsk.

Zawodniczka nie miała zbyt wiele czasu, by zaprezentować swoje umiejętności, bo w weekend mijał termin finalizowania transferów w tym sezonie. Stal jednak w ostatniej chwili zdecydowała się podpisać kontrakt z Poliną. Ukrainka uzupełniła skład mieleckiej drużyny, w której było jedno wolne miejsce.

Nowej siatkarce Stali podoba się w nowym klubie, w nowym mieście. - Czuję się w Mielcu bardzo dobrze, Mielec to fajne miejsce. Gra i pobyt tutaj to bardzo dobre rozwiązanie dla mnie. Spodobał mi się tutejszy zespół i trener. Dobrze wyglądają tutaj treningi, codzienna praca. Mam nadzieję, że czeka mnie i zespół pozytywna przyszłość. Polskiej ligi jeszcze nie znam, muszę zobaczyć mecze, by wyrobić swoje zdanie. Ale spodziewam się dobrego poziomu - opowiadała Polina.

Wszystko wskazuje na to, że Polina zadebiutuje w barwach Stali w poniedziałek, w Dąbrowie Górniczej. Stal zagra tam z Tauronem mecz ważny dla dolnego układu tabeli. - Będę chciał dać jej w tym spotkaniu szansę, zobaczyć, jak wypadnie podczas gry, w meczu - potwierdza Adam Grabowski, trener Stali. - Nie mieliśmy wiele czasu, by się jej przyjrzeć, tak naprawdę dopiero się będziemy poznawać. Mieliśmy jednak jedno wolne miejsce w zespole. Wprowadzając Polinę do drużyny, niczym nie ryzykujemy, możemy tylko zyskać - dodał Grabowski. Ukrainka ma być wsparciem dla słabiej dysponowanych ostatnio mieleckich atakujących. Pozostanie w Stali do końca sezonu.