Fisher jedynym rezerwowym w PGE Marmie

ŻUŻEL. W poniedziałek o północy minął termin podpisywania kontraktów w klubach żużlowych. W drużynie beniaminka Speedway Ekstraligi, PGE Marmy Rzeszów, jedynym rezerwowym będzie Amerykanin Ryan Fisher.
- Skład mamy skompletowany, jedziemy po dobry wynik w ekstralidze - mówi Dariusz Śledź, trener rzeszowskich żużlowców. Przypomnijmy, że - oprócz Fishera - w zespole z Rzeszowa wystartują Australijczyk Jason Crump, Anglicy Chris Harris i Lee Richardson, Rafał Okoniewski, Maciej Kuciapa, Dawid Lampart, Łukasz Kret oraz Kamil Prokop. Nic nie wyszło z pozyskania wartościowego juniora oraz zawodnika, który w pierwszym meczu ligowym nowego sezonu zastąpiłby Richardsona, który musi odpokutować karę zawieszenia na jeden mecz. W grę wchodził m.in. Słoweniec Matej Ferjan, który jednak nie zdecydował się na podpisanie kontraktu w drużynie z Rzeszowa. Oczywiście od 1 lutego zawodnicy mogą zmieniać barwy klubowe na zasadzie wypożyczenia, ale wszystko wskazuje na to, że na inaugurację Richardsona zastąpi właśnie Fisher.

Wiadomo już też, że sparingowy dwumecz z Tauronem Azotami Tarnów, który czeka rzeszowian przed rozpoczęciem rozgrywek, odbędzie się 26-27 marca. W sobotę 26 marca obie drużyny zmierzą się w Tarnowie, a dzień później w Rzeszowie. Być może po niedzielnym meczu dojdzie do prezentacji drużyny PGE Marmy Rzeszów.

Być może dojdzie też do korekty terminarza Speedway Ekstraligi. Czwarta kolejka, w której rzeszowianie zmierzą się na wyjeździe z Betardem Wrocław, zaplanowana jest na 1 maja, a tego samego dnia w Rzymie mają się odbyć uroczystości beatyfikacyjne papieża Jana Pawła II i transmisja z uroczystości może spowodować zmniejszenie frekwencji na stadionie. Dlatego też włodarze SE chcą znaleźć wolny termin, na który przeniesiona zostałaby cała kolejna. Problem w tym, że o taki wolny termin może być bardzo trudno. Wiadomo też, że mecz 13. kolejki PGE Marma Rzeszów - Unia Leszno, który miał zostać rozegrany awansem 23 czerwca, odbędzie się jednak w tym samym terminie co pozostałe spotkania tej kolejki, czyli 17 lipca.

Tymczasem znana jest już Drużyna Marzeń rzeszowskiego żużla, którą wybierali kibice z okazji 60-lecia założenia sekcji żużlowej w Stali Rzeszów. Znaleźli się w niej: Florian Kapała, Janusz Stachyra, Eugeniusz Nazimek, Maciej Kuciapa, Jan Krzystyniak, Duńczyk Nicki Pedersen oraz Grzegorz Kuźniar. Bardzo blisko czołowej siódemki byli także Węgier Zoltan Adorjan i nieżyjący już Czech Antonin Kasper oraz Piotr Winiarz i Ryszard Czarnecki.