Stalówki bez punktów

SIATKÓWKA. Gładką porażką 0:3 zakończył się kolejny mecz Stali Mielec w PlusLidze Kobiet. Tym razem za mocna dla mielczanek okazała Impel Gwardia Wrocław.


Wygrana Gwardii ani przez moment nie podlegała dyskusji. Miejscowe siatkarki zwłaszcza w ataku były bardzo skuteczne, w pierwszej partii zdobyły w tym elemencie gry aż 17 punktów. Świetnie na rozegraniu spisywała Joanna Wołosz, młoda rozgrywająca wrocławianek.

- Asia Wołosz grała dziś świetnie - komplementował wystawiającą Impel Gwardii drugi trener Stali Tomasz Kamuda. - Ta dziewczyna doprowadziła nasz blok i obronę niemal do rozpaczy. Inna sprawa, że siatkarki Gwardii zaskoczyły nas swoją grą w ataku, nie wstrzymywały ręki. Poza tym my bojaźliwie chyba podeszliśmy do tego spotkania, być może głośna muzyka między przerwami trochę nas w tym spotkaniu dekoncentrowała i nie potrafiliśmy skutecznie rywalizować.

W Stali jedynie blok funkcjonował na niezłym poziomie, co głównie było zasługą przyzwoicie grających Sylwii Pyci i Dominiki Koczorowskiej (9 z 12 punktów zdobytych w tym elemencie). Dobre zawody rozegrała także Anita Kwiatkowska, która zapisała na swoim koncie 15 punktów.

- Gdzieś się chyba zagubiłyśmy w tym meczu. W każdym elemencie popełniałyśmy błędy. Szczerze mówiąc jedynie w trzecim secie nawiązałyśmy walkę, jednak to było troszeczkę za mało - przyznawała później siatkarka Stali Magdalena Sadowska.

Stal udowodniła we Wrocławiu, że jest bardzo nierówno grającą drużyną i do końca nigdy nie wiadomo, jak wyjdzie im mecz. Miejscowe z kolei zgłosiły aspiracje do walki o coś więcej niż tylko utrzymanie. - To był dla nas bardzo ważny mecz, bo dzięki temu zwycięstwu jesteśmy bliżej środka tabeli. W ważnych momentach w drugim i trzecim secie potrafiłyśmy utrzymać swoją grę i odnieść zwycięstwo w trzech setach, za trzy punkty - mówiła kapitan Impel Gwardii Katarzyna Mroczkowska.

- Ta wygrana pozwala nam wierzyć, że liga rozpoczyna się dla nas od nowa - dodawał szkoleniowiec gwardzistek Rafał Błaszczyk.

Tymczasem już w środę mielczanki rozegrają kolejny mecz PlusLigi Kobiet. Ich rywalkami w zaległym pojedynku, będzie Atom Trefl Sopot.

Impel Gwardia Wrocław3
Stal Mielec0
Sety: 25:17, 25:22, 25:23

Gwardia: Wołosz, Tokarska, Mroczkowska, Jaszewska, Barańska, Efimienko, Krzos (libero) oraz Witczak, Czypiruk, M. Sobolska, Matyjaszek.

Stal: Pycia, Kwiatkowska, Sadowska, Koczorowska, D. Wilk, Gierak, Durajczyk (libero) oraz Bejga, Ściurka, A. Wilk.

WYNIKI POZOSTAŁYCH MECZÓW I TABELA W "GAZECIE SPORT".