Maraton mielczanek zaczyna się we Wrocławiu

SIATKÓWKA. Cztery ligowe spotkania w ciągu półtorej tygodnia zagra w PlusLidze Kobiet Stal Mielec. Pierwszym przeciwnikiem mielczanek będzie w sobotę Gwardia Wrocław.
To będzie też pierwszy z trzech wyjazdowych pojedynków. Później mielczanki jadą na spotkania z Atomem Sopot i Wybrzeżem Rumia. Gdy wrócą do Mielca muszą się błyskawicznie szykować na trudny pojedynek z Aluprofem Bielsko-Biała.

Wrocławska Gwardia to drużyna podobna do Stali, grająca o te same cele. Ma jednak mniejszy dorobek punktowy. Pojedynki Stali i Gwardii zawsze były zacięte, najczęściej kończyły się po pięciu setach. I nie było różnicy, czy mecz odbywał się we Wrocławiu, czy Mielcu. Stalówki chcą tę zasadę potwierdzić. - Mogę obiecać, że cały zespół w każdym meczu będzie walczyć o punkty - mówi trener Stali Adam Grabowski.

Przed tygodniem Stal przegrała u siebie 2:3 z AZS-em Białystok. - Mobilizacja była bardzo duża, ale musimy pracować jeszcze nad realizacją taktyki - mówił po tym meczu Adam Grabowski.

Mielczanki spokojnie i solidnie przepracowały cały tydzień. W komplecie przygotowywały się do meczu we Wrocławiu. - Nie ma u nas nerwowych ruchów, robimy swoje. Wszyscy chcemy wygrywać, o to przecież walczymy w każdym spotkaniu - opowiada dalej mielecki szkoleniowiec. Z optymizmem w przyszłość patrzą też same zawodniczki, które zdają sobie doskonale sprawę z tego, dlaczego tracą punkty. - Postaramy się to zmienić, powalczyć o punkty i zwycięstwa - mówi libero Stali Agata Durajczyk.

Początek sobotniego meczu o godz. 18. Z Wrocławia mielczanki wrócą do Mielca, gdzie szybko będą się pakować na wyjazd na Wybrzeże. - Mamy maraton. Nie ma czasu już na normalne trenowanie. Gramy, jeździmy, odnawiamy się i dalej jedziemy - komentuje trener Grabowski.

Pary 7. kolejki:

Gwardia Wrocław - Stal Mielec, Organika Budowlani Łódź - Wybrzeże Rumia, Centrostal Bydgoszcz - Tauron Dąbrowa Górnicza, Atom Sopot - Muszynianka Muszyna, AZS Białystok - Aluprof Bielsko-Biała.