Kacper Gomólski nie dla Rzeszowa

ŻUŻEL. Kacper Gomólski zdecydował się przedłużyć o dwa lata kontrakt z I-ligowym Startem Gniezno. Oznacza to, że gnieźnieński junior nie zostanie nowym zawodnikiem PGE Marmy Rzeszów.
Działacze rzeszowskiego klubu byli zainteresowani pozyskaniem utalentowanego żużlowca Startu, który razem z Dawidem Lampartem mógłby stanowić jedną z najsilniejszych par młodzieżowych w Speedway Ekstralidze. Sam zawodnik był na rozmowach w Rzeszowie i według nieoficjalnych źródeł wstępnie uzgodnił nawet warunki kontraktu z PGE Marmą. Problemem była wysokość ekwiwalentu dla klubu z Gniezna za wyszkolenie zawodnika (maksimum 300 tys. zł), a także fakt, że Gomólskim zainteresowany był też Falubaz Zielona Góra.

Ostatecznie jednak Gomólski zdecydował się przedłużyć o dwa lata kontrakt z klubem z Gniezna. - Trudno. Szukamy dalej, chociaż nie będzie to łatwe, gdyż nie ma za dużego wyboru - mówi Dariusz Śledź, trener PGE Marmy Rzeszów.

W Gnieźnie kontrakt podpisał też Anglik Scott Nicholls, który był przymierzany do roli zawodnika oczekującego w Rzeszowie, a na inaugurację rozgrywek Speedwy Ekstraligi miał zastąpić w drużynie PGE Marmy swojego rodaka Lee Richardsona. Z kolei inny z kandydatów do jazdy w plastronie PGE Marmy Anglik Ben Barker przedłużył kontrakt z II-ligowym Kolejarzem Opole. - Wiadomo, że w Rzeszowie Barker nie miałby gwarancji startów. To chyba był główny powód, dlaczego wybrał jazdę w Opolu. Tam ma pewne miejsce w składzie - stwierdza Śledź.

Czy w tej sytuacji w zespole z Rzeszowa będzie zawodnik oczekujący? - Cały czas szukamy, ale trudno znaleźć zawodnika, który będzie miał zapewniony start tylko w jednym meczu - informuje Śledź.

Tymczasem w środę podczas walnego zebrania członków klubu wybrano nowy zarząd Krośnieńskiego Stowarzyszenia Motorowego Krosno. Kolejną kadencję prezesem klubu będzie Janusz Steliga. Oprócz niego, w zarządzie znalazło się osiem osób. Wiceprezesami będą dotychczasowy sekretarz Wojciech Zych oraz Robert Finfa, który był członkiem komisji rewizyjnej.

Nowym sekretarzem został Wojciech Ogonowski, a w skład zarządu ponadto weszli Piotr Dwernicki, Mateusz Kubit, Arkadiusz Opoń, Tomasz Pliszyło i Dawid Cysarz, który ponownie będzie pełnił rolę rzecznika prasowego.

Nowym przewodniczącym komisji rewizyjnej został Krzysztof Mosoń. Jej członkami zostali także Zbigniew Syrek i Michał Finfa.