Asseco Resovia wygrywa w trzech setach

Siatkówka. Od zwycięstwa 3:0 nad Pamapolem Siatkarzem Wieluń rozpoczęli rundę rewanżową w PlusLidze siatkarze Asseco Resovii. To drugie w rzędu zwycięstwo rzeszowian bez straty seta
Rzeszowianie wygrali, choć trener Ljubo Travica miał w środowym spotkaniu nieco ograniczone pole manewru. Wirus bowiem dopadł Włocha Mateja Cernicia i Serba Ivana Ilicia, którzy musieli odchorować swoje w domu. W miejsce tego drugiego szansę na debiut w PlusLidze dostał młody Tomasz Kowalski, który po raz pierwszy pojawił się w meczowej dwunastce. Na boisko jednak nie wyszedł, bowiem przez cały mecz rozgrywał etatowy pierwszy rozgrywający Asseco Resovii Michał Baranowicz.

Problemy mieli też wielunianie, bowiem w ich szeregach zabrakło najbardziej doświadczonego zawodnika, rozgrywającego i zarazem kapitana zespołu Andrzeja Stelmacha. Mieli za to nowego-starego szkoleniowca. W pojedynku z Asseco Resovią zespół Pamapolu po raz pierwszy poprowadził bowiem Japończyk Schuichi Mizuno, który tymczasowo objął drużynę, po tym jak z funkcji pierwszego szkoleniowca zrezygnował Dariusz Marszałek.

Japoński szkoleniowiec, dotychczasowy asystent Marszałka, przygotowanie do meczu rozpoczął ponad godzinę przed pierwszym gwizdkiem... od ustawienia kamery, na której nagrywane są mecze do późniejszej analizy. Mizuno zajmował się m.in. tym do tej pory, a że na placu boju został sam, musiał w Rzeszowie zadbać także o to. Jednak przed samym meczem i w trakcie niego był już przy drużynie i niezwykle energicznie reagował na wydarzenia na boisku. A miał co analizować.

W pierwszej partii bowiem wielunianie tylko na początku powalczyli z resoviakami. Trzy bloki z rzędu Rafała Buszka wyprowadziły miejscowych na bezpieczne prowadzenie (8:5). Przyjezdnym co prawda udało się na chwilę zniwelować straty, ale rzeszowianie znowu włączyli swoją najgroźniejszą broń, czyli blok (w pierwszym secie tym elementem Asseco Resovia zdobyła 7 punktów), i było praktycznie po secie.

Nie mogło być jednak inaczej, w momencie gdy w ataku rzeszowianie mieli prawie dwukrotnie większą skuteczność niż rywale, a do tego praktycznie bezbłędnie przyjmowali zagrywki rywali. Graczom Pamapolu brakowało głównie wykończenia w kontrach, które zazwyczaj padały łupem miejscowych.

Nieco więcej walki było w kolejnej partii. Słabo spisującego się atakującego Pamapolu Mikołaja Sarneckiego zastąpił niezwykle doświadczony Radosław Rybak. Ten jednak też nie miał swojego dnia, ale za to nieco lepiej zaczęli grać jego koledzy. Dość długo dotrzymywali kroku miejscowym, ale to Asseco Resovia kontrolowała wydarzenia na boisku. Goście trzymali się blisko jeszcze przy stanie 21:20, ale wtedy przyspieszyli miejscowi i zrobiło się w meczu 2:0.

Wielunianie z każdym setem trochę się rozkręcali i w trzecim, ostatnim, byli najbliżej sukcesu, choć w jego połowie wydawało się, że będzie po meczu. Po kolejnej znakomitej serii w bloku i obronie miejscowi prowadzili już 15:10, ale wtedy przyjezdni zagrali niesamowicie w obronie. Zmniejszyli dystans do jednego "oczka", ale później raz za razem psuli zagrywki, nie dając szans na pomyłkę Asseco Resovii. A ta znowu przyspieszyła w końcówce za sprawą dobrze dysponowanych Niemca Georga Grozera i Białorusina Aleha Akhrema i wygrała spotkanie 3:0.

ASSECO RESOVIA3
PAMAPOL WIELUŃ0
Sety: 25:18, 25:20, 25:21

Asseco Resovia: Baranowicz 2, Buszek 7, Perłowski 6, Grozer 17, Akhrem 11, Millar 10 oraz Ignaczak (libero), Grzyb, Józefacki.

Pamapol: Matejczyk 1, Babkov 4, Blanco Costa 7, Sarnecki 4, Kapelus 8, Zajder 7 oraz Milczarek (libero), Rybak 1, Buniak, Antanovich 4.

Sędziowali: Waldemar Niemczura (Węgierska Górka) i Krzysztof Szymydyński (Góra Śląska)

Widzów: 4 tys.

Wyniki pozostałych meczów 10. kolejki:

PGE Skra Bełchatów - Fart Kielce 3:0 (25:15, 25:19, 25:12), Jastrzębski Węgiel - AZS Politechnika Warszawska 0:3 (22:25, 22:25, 14:25), Indykpol AZS UWM Olsztyn - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 2:3 (29:27, 21:25, 19:25, 25:15, 7:15). Spotkanie Delecta Bydgoszcz - Tytan AZS Częstochowa zakończyło się po zamknięciu tego wydania "Gazety".