Męczarnie Asseco Resovii na Węgrzech

SIATKÓWKA. W rewanżowym spotkaniu pierwszej rundy Pucharu CEV siatkarze Asseco Resovii wygrali na Węgrzech z Kaposvari Roplabda 3:1 i awansowali do dalszych rozgrywek.
Resoviacy po łatwym zwycięstwie we własnej hali z Węgrami na rewanż jechali dopełnić formalności. Miejscowi jednak w swojej niewielkiej hali postawili się mocno rzeszowianom. Wygrali nawet drugiego seta, w którym resoviacy kompletnie nie potrafili sobie poradzić z ich zagrywką.

Zresztą podopieczni Ljubo Travicy męczyli się z rywalami przez cały mecz. Zaczęli źle, bowiem skuteczne zagrywki i bloki miejscowych wyprowadziły ich na prowadzenie 11:6. Boisko wtedy opuścił Włoch Matej Cernić, a jego miejsce zajął Rafał Buszek. Ten zaczął spisywać się znacznie lepiej i przyjezdni przy trudnych zagrywkach Amerykanina Ryana Millara szybko odrobili straty i wygrali w końcu seta.

Drugiego zaczęli znakomicie, ale po chwili znowu dopadł ich kryzys i zrobiło się 18:12 dla zespołu Kaposvari. Wtedy właśnie miejscowi zaliczyli serię punktów z zagrywki, w której brylowali Balazs Bagics, Tamas Kaszap i Ferenc Nemeth. Rzeszowianie, nawet jak podbili do góry serwis, to piłka lądowała w suficie, znajdującym się wyjątkowo nisko. Kolejny słaby mecz zaliczył też rozgrywający Asseco Resovii Michał Baranowicz, którego zmienił Serb Ivan Ilić, zostając na boisku już do końca meczu. Resoviacy co prawda doszli jeszcze rywali, ale w grze na przewagi więcej szczęścia mieli miejscowi.

Nieco więcej spokoju rzeszowianie zachowali w kolejnych dwóch odsłonach, ale nie można powiedzieć, że wygrali łatwo. Ostatecznie jednak pokonali mistrzów Węgier 3:1 i awansowali do kolejnej rundy.

A w tej na Asseco Resovię czeka niemiecki zespół SCC Berlin, który dwukrotnie po 3:0 pokonał rumuński zespół Tomis Constanta. Pierwszy pojedynek odbędzie się w Rzeszowie 7, 8 albo 9 grudnia, a rewanż tydzień później w Berlinie.

KAPOSVARI ROPLABDA1
ASSECO RESOVIA3
Sety: 21:25, 28:26, 21:25, 21:25

Kaposvari: Kaszap, Bagics, Szabo, Nemeth, Hoboth, Csoma oraz Deak (libero), Domotor (libero), Schulcz, Laszczik.

Asseco Resovia: Baranowicz, Cernić, Perłowski, Grozer, Akhrem, Millar oraz Ignaczak (libero), Buszek, Ilić, Grzyb.

W pierwszym meczu 3:0 dla Asseco Resovii. Awans Asseco Resovii.