Z Lotosem Wybrzeże jadą po trzy punkty

W niedzielę, w meczu 11. kolejki I ligi, liderujący rozgrywkom zespół Marmy Hadykówki Rzeszów podejmie Lotos Wybrzeże Gdańsk. - Cel jest jeden: trzy punkty - mówią zgodnie rzeszowscy żużlowcy.
Niedzielny pojedynek będzie ostatnim akcentem bardzo pracowitego tygodnia rzeszowskich żużlowców, którzy od poprzedniej niedzieli zdążyli już rozegrać trzy pojedynki ligowe. Po niedzielnej porażce w łotewskim Daugavpils rzeszowianie w środę pokonali u siebie PSŻ Lechma Poznań, a dzień później wygrali wyjazdowy pojedynek z RKM-em ROW-em Rybnik. Dzięki tym wynikom podopieczni Dariusza Śledzia awansowali na pierwsze miejsce w tabeli, którego zamierzają nie oddać już do końca rozgrywek.

W niedzielę drużynę z Rzeszowa czeka ostatni już w tym sezonie pojedynek u siebie w rundzie zasadniczej. Do Rzeszowa zawita szósty w tabeli Lotos Gdańsk. - Nie będzie łatwo o zwycięstwo, musimy podejść maksymalnie skoncentrowani do tego meczu - przestrzega Śledź.

Rzeszowianie muszą w niedzielę wygrać różnicą co najmniej 13 punktów, jeśli chcą odrobić straty z pierwszego meczu w Gdańsku i sięgnąć po punkt bonusowy. - W Rzeszowie nikt nie powinien nas pokonać - zapowiada Anglik Lee Richardson, który mógł być zadowolony z występu w Rybniku. - Wygląda na to, że rozwiązaliśmy problem z motocyklami. Długo rozmawiałem z tunerem po meczu z Poznaniem. Wreszcie byłem szybki nie tylko na starcie, ale i na trasie - mówił Anglik.

O sile gdańszczan w tym sezonie stanowią: Rosjanin Renat Gafurow, Dawid Stachyra, Paweł Hlib oraz dwójka Szwedów - Thomas Jonasson i Magnus Zetterstroem. Ten ostatni tydzień temu złamał kciuk i jego występ w Rzeszowie stoi pod znakiem zapytania. - Ja chciałbym, żeby przyjechał, bo po tym, co mi zrobił w Gdańsku [Anglik w jednym z wyścigów upadł na tor po ostrym ataku Szweda - przyp. red.], z przyjemnością spotkam się z nim znowu na torze - dodaje Richardson.

Jeśli popularny "Zorro" nie przyjedzie do Rzeszowa, miejscowi nie powinni mieć problemów z wysokim zwycięstwem, mimo że w ekipie z Gdańska startuje doskonale znający tor przy ul. Hetmańskiej Dawid Stachyra. - Gdańsk ma mocną drużynę, ale u siebie do tej pory wygrywamy wysoko, więc mam nadzieję, że podtrzymamy tę passę - mówi Maciej Kuciapa, najskuteczniejszy zawodnik Marmy Hadykówki w ostatnim meczu w Rybniku.

Jego jazda oraz niezła postawa Szweda Ludviga Lindgrena to były największe pozytywy czwartkowego meczu w Rybniku. - Mnie też się podobała moja jazda. Miałem łatwiej, bo startowałem w przeszłości w Rybniku i znam ten tor. Chciałbym nie tylko u siebie zdobywać punkty - mówi Kuciapa. - To był mój zdecydowanie najlepszy mecz. Wystarczy popatrzeć na punkty. Lubię nierówne tory, które umożliwiają walkę na dystansie po słabszych startach. Mam nadzieję, że także w Rzeszowie zacznę punktować, muszę tylko poprawić wyjścia spod taśmy - dodaje szwedzki junior Marmy Hadykówki.

- Brak Dawida jest zawsze odczuwalny, ale Ludvig starał się wypełnić tę lukę i to mu się udało. Pokazał, że warto na niego stawiać i że zależy mu na startach w Polsce. Maciek z kolei pojechał znakomity mecz i mam nadzieję, że w innych meczach wyjazdowych będzie podobnie - chwali swoich podopiecznych Śledź.

Żużel i mistrzostwa

Organizatorzy informują, że pierwsza kasa będzie czynna od godz. 15, a do każdego zakupionego programu zostanie dołączona niespodzianka. Kibice będą wpuszczani na stadion od 15.30. W związku z tym, że w RPA trwają piłkarskie mistrzostwa świata, na parkingu obok budynku klubowego ustawiony zostanie telebim, na którym na żywo będą transmitowane dwa niedzielne spotkania 1/8 finału. O godz. 16 będzie można obejrzeć mecz Niemcy - Anglia, a o 20.30 pojedynek Argentyna - Meksyk. W specjalnie przygotowanej na tę okazję "Strefie Kibica" będzie można skorzystać z gastronomii oraz napojów.Awizowane składy:

Marma Hadykówka Rzeszów - 9. Chris Harris, 10. Mikael Max, 11. Rafał Okoniewski, 12. Maciej Kuciapa, 13. Lee Richardson, 14. Łukasz Kret.

Lotos Wybrzeże Gdańsk - 1. Paweł Hlib, 2. Thomas H. Jonasson, 3. Dawid Stachyra, 4. Magnus Zetterstroem, 5. Renat Gafurow, 6. Damian Sperz.

Godz. rozpoczęcia: 18.30

Sędziuje Piotr Lis z Lublina

Bilety: 28 zł - normalne, 17 zł - ulgowe, 5 zł - programPozostałe pary 11. kolejki:

Start Gniezno - PSŻ Lechma Poznań, GTŻ Grudziądz - RKM ROW Rybnik, Speedway Miszkolc - Lokomotiv Daugavpils