Rzeszowianie w Chorwacji

Żużlowcy I-ligowej Marmy Hadykówki Rzeszów - Maciej Kuciapa i Dawid Lampart w sobotę i niedzielę będą trenować na torze w chorwackim Gorican.
Rzeszowianie na Chorwację pojechali już w piątek. Razem z nimi w podróż udali się Rafał Trojanowski (PSŻ Poznań) oraz żużlowcy Unii Tarnów. - Potrenujemy w sobotę i niedzielę. To będą nasze pierwsze zajęcia na torze po przerwie zimowej, więc najważniejsze będzie obycie z motocyklem. Nie będzie raczej mowy o żadnym ściganiu - mówi Dawid Lampart, junior rzeszowskiego zespołu.

Tor w Gorican to w tej chwili jedno z nielicznych miejsc w Europie, gdzie można jeździć na żużlu. - Dlatego zdecydowaliśmy się na ten wyjazd. Sprzęt już jest skompletowany, a na nasz tor najwcześniej wyjedziemy pewnie za dwa tygodnie - mówi Lampart. Inny z rzeszowskich żużlowców, Rafał Okoniewski trenuje we Francji na torze w miejscowości Lamothe Landerron.

Tymczasem Lampart w nadchodzącym sezonie zadebiutuje w rozgrywkach angielskiej Elite League. - Podpisałem kontrakt z zespołem Eastbourne Eagles. W przyszłym tygodniu jadę na pierwsze treningi, a 27 marca czeka mnie pierwszy mecz ligowy. Tamtejsi działacze zapewnili mi dwa motocykle, mechanika, busa oraz mieszkanie. Liczę na dobre wyniki - mówi Lampart, który w nadchodzącym sezonie będzie także startował w drużynie Gustrow w lidze niemieckiej oraz w Hammarby Sztokholm w szwedzkiej lidze Allsvenskan, czyli odpowiedniku polskiej I ligi.