Dawid Kostecki walczy o pas mistrza świata

W sobotę Dawid ?Cygan? Kostecki stanie przed szansą zdobycia pasa mistrza świata federacji IBC w wadze półciężkiej. Musi tylko pokonać w walce wieczoru gali Wojak Boxing Night Włocha Dario Cichello. - Zrobię z rywala lasagne, spaghetii albo inną włoską potrawę - zapowiada Polak. Początek gali w hali "Podpromie" w Rzeszowie o godz. 19.30. Walkę wieczoru pokaże Polsat.
Starcie Kosteckiego z Cichello (12-rundowe) będzie głównym punktem imprezy. W piątek obaj pięściarze stanęli po raz pierwszy naprzeciwko siebie podczas oficjalnego ważenia. Wojnę na spojrzenia wygrał "Cygan", na twarzy rywala pojawił się uśmiech. - Uciekł wzrokiem - mówi Dawid Kostecki, który jest pewny swego. - Zrobię z rywala lasagne, spaghetii albo inną włoską potrawę - zapowiada. - Jestem w znakomitej formie, doskonale przygotowany - dodaje Kostecki, który w zawodowym ringu stoczył 33 walki. Wygrał 32, w tym 22 przez nokaut. Raz musiał uznać wyższość rywala.

Dario Cichello ma za sobą natomiast 26 walk stoczonych na zawodowych ringach. 18 z nich wygrał (pięć przed czasem), sześć przegrał, a dwa pojedynki z udziałem Włocha zakończyły się remisem.

Sobotnia gala Wojak Boxing Night to jednak nie tylko pojedynek wieczoru pomiędzy Kosteckim i Cichello. Oprócz tej walki kibice boksu w Rzeszowie zobaczą także pięć innych pojedynków, a także jedno starcie kickbokserskie. Galę rozpocznie sześciorundowy pojedynek dwóch Polaków, Jana Szałamachy z Adrianem Grabcem w kategorii superpółśredniej. Później dojdzie właśnie do starcia kickbokserów. Mistrz świata federacji WKN Leszek Kołtun zmierzy się w trzyrundowym pojedynku ze Słowakiem Borisem Kuspalem.

Później w ringu pojawiać się już będą tylko pięściarze. Najpierw w wadze półśredniej Sławomir Ziemlewicz (19-5-2, 3 KO) skrzyżuje rękawice z Nigeryjczykiem Anthonym Ukehem (4-3-1, 2 KO), a później w wadze junior ciężkiej Krzysztof Głowacki (8-0-0, 4 KO) zmierzy się z Krisztianem Jaksim z Węgier (6-13-4). W tej samej kategorii co Głowacki powalczy także Łukasz Janik (16-1-0, 9 KO), którego rywalem będzie zawodnik z Kongo Jonathan Pasi (2-12-2). Wszystkie trzy walki zaplanowano na sześć rund.

Tuż przed walką wieczoru swój pojedynek stoczy młodzieżowy mistrz świata w kategorii junior ciężkiej Tomasz Hutkowski (16-0-1, 11 KO). Jego rywalem będzie rutynowany Węgier Jozef Nagy (21-5-0, 14 KO), a pojedynek zaplanowano na osiem rund.

Galę obejrzeć będzie można w Polsacie Sport. Walkę wieczoru pokaże otwarty Polsat.