Powalczą o dobry wynik

ŻUŻEL. W czwartek na torze w Lesznie odbędzie się finał mistrzostw Polski par klubowych. Wśród siedmiu par walczących o mistrzostwo Polski znalazł się też duet Marmy Hadykówki Rzeszów.


Barw rzeszowskiej drużyny w Lesznie będą bronić Dawid Stachyra oraz Maciej Kuciapa, którzy w eliminacjach w Krośnie ulegli tylko parze tarnowskiej Unii i zajęli drugie miejsce. Rzeszowianie w Lesznie stawią się bez rezerwowego. - Paweł Miesiąc ma mecz w lidze szwedzkiej, a Dawid Lampart w piątek we Wrocławiu startuje w finale Brązowego Kasku - tłumaczy Jacek Ziółkowski, kierownik rzeszowskiej drużyny.

Oprócz rzeszowian i tarnowian w finale pojadą pary z: Leszna, Torunia, Zielonej Góry, Bydgoszczy oraz Ostrowa. Faworyci to gospodarze oraz pary Falubazu i Unibaksu. - My jedziemy powalczyć o jak najlepszy wynik. Jednak nie będzie to łatwe, bo w finale startują pary z ekstraligi. Z drugiej strony będzie to dla nas dobre przetarcie i sprawdzenie się na szybkim leszczyńskim torze na tle zawodników z najwyższej klasy rozgrywkowej - mówi Maciej Kuciapa.

Cztery lata temu rzeszowianie, również jako I-ligowcy, pojechali na finał MPPK do Wrocławia, skąd wrócili ze złotym medalem. - Na pewno super byłoby powtórzyć wynik z 2005 roku, ale nie będzie łatwo. Wtedy wszystko idealnie się dla nas ułożyło - wspomina Kuciapa, który tworzył wtedy rzeszowską parę razem z Dariuszem Śledziem, obecnym trenerem rzeszowskiej drużyny. - Na pewno będziemy chcieli powalczyć o jeden z medali, ale trzeba patrzeć realnie, że są pary mocniejsze od naszej - kończy kapitan Marmy Hadykówki.

Początek czwartkowych zawodów o godz. 18.30. Sędziuje Ryszard Bryła z Zielonej Góry.Lista startowa:

Unia Leszno - 1. Jarosław Hampel, 2. Sławomir Musielak; Unibax Toruń - 3. Damian Celmer, 4. Adrian Miedziński; Marma Hadykówka Rzeszów - 5. Dawid Stachyra, 6. Maciej Kuciapa; Falubaz Zielona Góra - 7. Rafał Dobrucki, 8. Grzegorz Walasek; Unia Tarnów - 9. Sebastian Ułamek, 10. Piotr Świderski; Polonia Bydgoszcz - 11. Krzysztof Buczkowski, 12. Marcin Jędrzejewski; Lazur Ostrów - 13. Robert Miśkowiak, 14. Mariusz Staszewski