Sport.pl

Mieleckie siatkarki na obozie

SIATKÓWKA. W piątek występujące w PlusLidze Kobiet siatkarki Stali Mielec zameldują się w Kielnarowej w ośrodku WSIiZ, gdzie rozpoczną zgrupowanie.


Mielczanki pod wodzą nowego duetu trenerskiego Rafał Prus - Tomasz Kamuda do tej pory przygotowywały się na własnych obiektach, z krótką, bo tylko trzydniową przerwą. Trener Prus nie dał swoim podopiecznym blisko dwóch tygodni wolnego, jak wcześniej informowały media. - Nie mieliśmy żadnej tak długiej przerwy. Ktoś coś przekłamał raz, a później się to powtarzało. Cały czas trenujemy dwa razy dziennie w Mielcu. Mieliśmy tylko trzy dni wolnego od 15 do 17 sierpnia, i tyle - wyjaśnia szkoleniowiec Stali.

W Kielnarowej mielczanki przebywać będą do 8 września. - Z tego, co wiem, to będziemy sami w Kielnarowej, dlatego będziemy mogli leżeć w hali - śmieje się Prus. - Zupełnie jednak poważnie, to do południa będziemy dalej pracować nad wytrzymałością i indywidualną techniką, a po południu zaczniemy już zajęcia czysto siatkarskie, w szóstkach. Z pewnością zwiedzimy też pobliskie lasy. Będziemy także korzystać z krioterapii w Rzeszowie - dodaje.

Na obóz pojedzie dwanaście zawodniczek. Jedenastka jest pewna gry w Stali, a dwunastą siatkarką będzie Ewelina Ryznar (ostatnio Siarka Tarnobrzeg), która od początku przygotowuje się z mielczankami. Nie wiadomo jednak, czy będzie bronić barw tego zespołu. - Daliśmy sobie czas, po obozie i po pierwszym turnieju w Krakowie siądziemy i porozmawiamy o jej przyszłości w klubie. Nie chcemy jej blokować możliwości gry gdzie indziej, jeśli tego by chciała. Na razie jednak ciężko mówić cokolwiek o jej przydatności do zespołu, bo głównie pracujemy nad wytrzymałością - twierdzi trener Prus.

Z zespołem pożegnała się natomiast Paulina Peret, która podobnie jak Ryznar zjawiła się na pierwszym treningu Stali. Najprawdopodobniej młoda libero grać będzie w drugiej lidze w Tarnobrzegu.

Po zgrupowaniu w Kielnarowej mielczanki rozpoczną cykl turniejów i sparingów. Pierwszym sprawdzianem będzie turniej o "Srebrną Siatkę Wisły" w Krakowie - 12-13 września. 26 i 27 września z kolei Stal zagra w Mielcu w Turnieju o Puchar Prezydenta Mielca, w którym wystąpią także zespoły z Piły, Dąbrowy Górniczej i Białegostoku. - Tydzień później czeka nas tak jakby rewanż w Dąbrowie, tyle że zamiast drużyny z Białegostoku ma grać tam jakiś zespół z Niemiec - wylicza trener Prus. Przygotowania zakończy turniej w Białymstoku, tydzień przed startem PlusLigi Kobiet. - W międzyczasie będziemy się jeszcze starać rozegrać jakiś sparing - zaznacza trener Stali.

Sezon mielczanki zainaugurują 24 października meczem w Bielsku-Białej z wicemistrzyniami Polski Aluprofem. We własnej hali siatkarki Stali zagrają po raz pierwszy w środę 28 października z PTPS-em Piła.