Najmłodsi rozpoczynają walkę o Brązowy Kask

ŻUŻEL. W czwartek na torach w Poznaniu i Bydgoszczy rozegrane zostaną półfinały Brązowego Kasku. W tych zawodach uczestniczą żużlowcy, którzy nie ukończyli 19. roku życia.


W półfinale, który odbędzie się w Poznaniu, zaprezentują się m.in. Dawid Lampart i Łukasz Kret (obaj Marma Hadykówka Rzeszów). O ile Lampart, który niedawno awansował do finału Srebrnego Kasku (biorą w nim udział zawodnicy, którzy nie ukończyli 21. roku życia), a w rozegranym w Lesznie finale młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski zajął trzecie miejsce, jest nie tylko faworytem tego półfinału, ale też kandydatem do zdobycia Brązowego Kasku, to Kreta czeka ciężka walka o awans.

Oprócz Lamparta faworytami w Poznaniu będą Przemysław Pawlicki (Unia Leszno), Paweł Zmarzlik (Stal Gorzów) i Kacper Gomólski (Start Gniezno). Zawody rozpoczną się o godz. 17.30. Sędziuje Ryszard Bryła z Zielonej Góry.

W drugim półfinale w Bydgoszczy mieli wystartować m.in. Piotr i Paweł Machnikowie z KSM-u Krosno. Jednak żadnego z nich nie zobaczymy na bydgoskim torze. Piotr jest kontuzjowany, a Paweł nie jest zainteresowany dalszą jazdą na żużlu. W zawodach wystąpi natomiast Marcin Bubel z Włókniarza Częstochowa, który w rozgrywkach ligowych reprezentuje barwy krośnieńskiej drużyny. Turniej rozpocznie się o godz. 17. Sędziuje Leszek Demski z Ostrowa.

Czołowych ośmiu zawodników z obu półfinałów awansuje do finału, który odbędzie się 11 września we Wrocławiu.Listy startowe:

Poznań - 1. Kacper Gomólski (Gniezno), 2. Dawid Lampart (Rzeszów), 3. Łukasz Kret (Rzeszów), 4. Mateusz Chochliński (Rybnik), 5. Kamil Fleger (Rybnik), 6. Mateusz Lampkowski (Toruń), 7. Rafał Klimek (Lublin), 8. Mariusz Konsek (Łódź), 9. Paweł Zmarzlik (Gorzów), 10. Jakub Jamróg (Tarnów), 11. Łukasz Cyran (Gorzów), 12. Tadeusz Kostro (Tarnów), 13. Patryk Kociemba (Ostrów), 14. Przemysław Pawlicki (Leszno), 15. Łukasz Sówka (Ostrów), 16. Piotr Szóstak (Ostrów), R1. Tobiasz Musielak (Leszno), R2. Tomasz Wolniewicz (Opole), R3. Łukasz Piecha (Rybnik).

Bydgoszcz - 1. Szymon Woźniak (Bydgoszcz), 2. Damian Adamczak (Bydgoszcz), 3. Kamil Cieślar (Częstochowa), 4. Michał Curyło (Bydgoszcz), 5. Cyprian Szymko (Gdańsk), 6. Damian Sperz (Gdańsk), 7. Maciej Janowski (Wrocław), 8. Marcel Szymko (Gdańsk), 9. Mateusz Łukowiak (Zielona Góra), 10. Mateusz Łukaszewski (Leszno), 11. Patryk Dudek (Zielona Góra), 12. Sławomir Musielak (Leszno), 13. Kamil Pulczyński (Toruń), 14. Marcin Bubel (Częstochowa), 15. Emil Pulczyński (Toruń), 16. Adrian Osmólski (Częstochowa), R1. Kamil Adamczewski (Leszno), R2. Mateusz Domański (Rybnik), R3. Mariusz Rybakowski (Gdańsk).