Maciek wśród najlepszych

W sobotę w Toruniu odbędzie się finał indywidualnych mistrzostw Polski. Wśród 16 najlepszych polskich żużlowców znalazł się Maciej Kuciapa z Marmy Hadykówki Rzeszów.
Mało brakowało, by wychowanek rzeszowskiego klubu swój udział w tegorocznych zmaganiach w IMP zakończył już w ćwierćfinale. W Łodzi zajął on dopiero siódme miejsce, co dało mu status rezerwowego w półfinale w Opolu. Tam jednak wykorzystał nieobecność kontuzjowanego Sebastiana Ułamka z Unii Tarnów i zdobył dziewięć punktów, co dało mu siódmą pozycję i awans do toruńskiego finału.

Kuciapa w szesnastce najlepszych polskich żużlowców zaprezentuje się po pięciu latach przerwy. W 2004 roku w Częstochowie zajął siódme miejsce, co jest jego najlepszym osiągnięciem w IMP. Rok później był rezerwowym, a startował jeszcze w 1997 roku w Częstochowie (12. miejsce) i w 2000 roku w Pile (13. pozycja).

- W finale będę chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony i powalczyć z najlepszymi polskimi zawodnikami. Wiadomo, że ostatnio nie jadę tak, jakbym sobie tego życzył, ale cały czas pracuję nad sprzętem, by było lepiej - mówi Kuciapa, dla którego będzie to debiut na toruńskiej MotoArenie. - Ten tor znam tylko z rozmów z kolegami. Na miejscu dowiem się więcej - dodaje Maciek.

Początek zawodów o godz. 19.30, sędziuje Jerzy Najwer z Gliwic. Bezpośrednia relacja w TVP Sport.Lista startowa:

1. Krzysztof Jabłoński (Gniezno), 2. Karol Ząbik (Ostrów), 3. Adrian Miedziński (Toruń), 4. Daniel Jeleniewski (Wrocław), 5. Adrian Gomólski (Ostrów), 6. Wiesław Jaguś (Toruń), 7. Damian Baliński (Leszno), 8. Michał Szczepaniak (Częstochowa), 9. Grzegorz Walasek (Zielona Góra), 10. Tomasz Gollob (Gorzów), 11. Janusz Kołodziej (Tarnów), 12. Krzysztof Kasprzak (Leszno), 13. Adam Skórnicki (Gdańsk), 14. Piotr Protasiewicz (Zielona Góra), 15. Maciej Kuciapa (Rzeszów), 16. Piotr Świderski (Tarnów), R1. Sławomir Musielak (Leszno), R2. Maciej Janowski (Wrocław).