Sport.pl

Jadą do Tarnowa powalczyć

Żużel. We wtorek w zaległym meczu dziewiątej kolejki I ligi Unia Tarnów w derbowym pojedynku zmierzy się z Marmą-Hadykówką Rzeszów. Tarnowianie wygrali piątkowy mecz w Rzeszowie różnicą 17 punktów i są zdecydowanym faworytem w rewanżu.


- Jedziemy u siebie i naszym obowiązkiem jest wygrać - mówi Piotr Świderski, zawodnik Unii. - Jesteśmy faworytem, ale to nie znaczy, że zlekceważymy rywali. Chcemy w tym dwumeczu sięgnąć po pięć punktów i uczynić kolejny krok w kierunku ekstraligi - dodaje Świderski.

- Rzeszowianie potrafią jeździć na naszym torze, dlatego może być ciekawie - przestrzega swoich zawodników przed lekceważeniem żużlowców z Rzeszowa trener Unii Roman Jankowski. Jednak w obozie rzeszowskim trudno o optymizm. Zresztą nie może być inaczej po porażce przed własną publicznością różnicą aż 17 punktów. - U nas było ciężko, w Tarnowie będzie jeszcze ciężej. Ale pojedziemy pokazać się z jak najlepszej strony - zapowiada Szwed Mikael Max, żużlowiec Marmy-Hadykówki. - Będziemy chcieli się godnie zaprezentować - dodaje Dawid Stachyra.

Nie będzie to łatwe, bo tarnowianie u siebie są jeszcze mocniejsi, chociaż - podobnie jak w Rzeszowie - wystąpią bez swojego lidera Sebastiana Ułamka. Jednak akurat w piątkowym meczu zupełnie nie było widać jego braku. Podobnie może być w rewanżu. - Jedziemy do jaskini lwa i trudno nawet marzyć o zwycięstwie. Ale na pewno pojedziemy pokazać naszym kibicom, że jesteśmy ambitną drużyną i powalczymy o jak najlepszy wynik - mówi Dariusz Śledź, trener Marmy-Hadykówki.

Rzeszowianie do meczu w Tarnowie przystąpią praktycznie w tym samym składzie, w jakim wystąpili w piątek. Jedynie fatalnie spisujący się w piątkowym meczu Duńczyk Charlie Gjedde powędruje na rezerwę, a zastąpi go Maciej Kuciapa. Nadal w rzeszowskiej drużynie nie wystąpi żaden z czeskich braci Drymlów, mimo że Lukas znalazł się w awizowanym składzie na mecz w Tarnowie.

tomasz.welc@rzeszow.agora.plAwizowane składy:

Unia Tarnów - 9. Bjarne Pedersen, 10. James Wright, 11. Piotr Świderski, 12. Jesper Monberg, 13. Janusz Kołodziej, 14. Szymon Kiełbasa;

Marma Hadykówka Rzeszów - 1. Mikael Max, 2. Paweł Miesiąc, 3. Lukas Dryml, 4. Maciej Kuciapa, 5. Dawid Stachyra, 6. Dawid Lampart.

Godz. rozpoczęcia: 18

Sędziuje Artur Kuśmierz z Częstochowy.Wyniki zaległych meczów I ligi:

PSŻ Milion Team Poznań - GTŻ Grudziądz 58:34, RKM ROW Rybnik - Lazur Ostrów 50:42

1. Unia Tarnów1021+196
2. Marma-Hadykówka1015+23
3. Lokomotiv Daugavpils1113-19
4. PSŻ Poznań1112-71
5. Start Gniezno1112+25
6. RKM ROW Rybnik1112-41
7. Lazur Ostrów118-23
8. GTŻ Grudziądz118-90