Podium nie dla Lamparta

Dopiero dziewiąty był Dawid Lampart, żużlowiec Marmy Hadykówki Rzeszów, w finale indywidualnych mistrzostw Europy juniorów do lat 19, który rozegrany został w Tarnowie.
- Nie mogę być zadowolony. Ten wynik to tragedia - kręcił po zawodach głową junior z Rzeszowa, który w Tarnowie zdobył siedem punktów, czyli dokładnie tyle samo co przed rokiem w finale tych samych rozgrywek, który odbył się w niemieckim Stralsund. Wtedy dało mu to 11. miejsce, teraz uplasował się dwa "oczka" wyżej.

Lampart zaczął pechowo, bo już w pierwszym swoim starcie na wyjściu z pierwszego biegu upadł po ostrym ataku Dennisa Anderssona. Szwed został wykluczony z powtórki, a Lampart już do końca zawodów musiał zmagać się z bólem. - Straciłem paznokieć w prawym kciuku. Bolało, ale zacisnąłem zęby i jechałem do końca - opowiadał później rzeszowianin, dla którego była to ostatnia szansa na start w tych zawodach, bowiem za rok będzie miał już 20 lat.

Mimo bólu Lampart uzbierał siedem punktów, jednak w każdym z wyścigów widać było, że męczy się jazdą na tarnowskim torze. Słabo wychodził spod taśmy, nie lepiej było na trasie. - Kompletnie nie mogłem zabrać się ze startu, a tor był taki, że praktycznie niemożliwe było wyprzedzanie. Mniej więcej wiemy, jak dopasować motocykle, gdy jest przyczepnie, ale gdy jest twardo, to jest kompletna klapa. Dodatkowo miałem bardzo niekorzystny układ pól startowych. Praktycznie w każdym biegu najgroźniejszych rywali miałem po lewej ręce - tłumaczył.

Jeszcze gorzej od rzeszowskiego juniora spisali się dwaj obcokrajowcy KSM Krosno. Zarówno Czech Michael Hadek, jak i Słoweniec Aleksander Conda zdobyli po pięć punktów i uplasowali się odpowiednio na 11. i 13. miejscu.

Zawody wygrał Polak Przemysław Pawlicki, przed swoim rodakiem Maciejem Janowskim, który w biegu dodatkowym pokonał Słowaka Martina Vaculika oraz Rosjanina Artiema Lagutę.