Sport.pl

Developres Rzeszów - Giacomini Budowlani Toruń 3:1. Kluczowa zagrywka [STATYSTYKI]

Zwycięstwem Developres Rzeszów 3:1 zakończył się niedzielny mecz z Giacomini Budowlanymi Toruń. Kluczem do czwartej z rzędu wygranej okazała się zagrywka rzeszowianek.
Developres Rzeszów w bardzo dobrym stylu zakończył rok w hali Podpromie. Gospodynie pokonały beniaminka Orlen Ligi Giacomini Budowlanych Toruń 3:1 i umocniły się w czołówce ligi. Wygrana 3:1 była czwartym z rzędu zwycięstwem rzeszowskiej drużyny. Komplet punktów siatkarki Developresu zapewniły sobie dzięki skutecznej i trudnej zagrywce. Tym elementem gry odrzuciły rywalki od siatki. Rzeszowianki zaliczyły osiem asów serwisowych (cztery Anny Kaczmar) i sprawiły, że skuteczność w ataku drużyny z Torunia wyniosła zaledwie 25. procent (35. proc. skuteczności Developresu).

Miejscowe lepiej też przyjmowały i blokowały. W przyjęciu Developres zanotował 53. procentową skuteczność, przy 30. procentowej skuteczności ekipy z Torunia. Rzeszowianki 16. razy blokowały przyjezdne, które zaliczyły dwa bloki mniej. Siatkarki beniaminka popełniły więcej błędów. Oddały gospodyniom 23. punkty, przy 20. błędach Developresu.

Po 11. punktów w niedzielnym meczu zdobyły Magdalena Hawryła i Adela Helić. Ta pierwsza wybrana została MVP spotkania z Budowlanymi. Hawryła sześć z jedenastu oczek zdobyła blokiem. Po 10. oczek dołożyły Kremena Kamenova i zmienniczka Helić, Patrycja Flakus. 9. punktów zapisała na swoim koncie Katarzyna Żabińska, a osiem Klaudia Kaczorowska.

Po drugiej stronie siatki najskuteczniejsza była Rebbeca Pavan, która zdobyła 13. punktów.

Developres wygrywając z beniaminkiem z Torunia umocnił się na czwartej pozycji w tabeli. Rzeszowianki z dwunastu spotkań wygrały osiem, co na kolejkę przed końcem pierwszej rundy daje im 25. punktów. Dwa oczka więcej ma trzeci w tabeli Impel Wrocław, z którym Developres zagra za tydzień.

Więcej o: