Czwarte z rzędu zwycięstwo Developresu Rzeszów. 3:1 z beniaminkiem z Torunia

18.12.2016 , aktualizacja: 18.12.2016 17:23
A A A
Developres Rzeszów - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała

Developres Rzeszów - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała (GRZEGORZ BUKAŁA)

Zespół Developresu Rzeszów odniósł ósmą wygraną w tym sezonie. W ostatnim w tym roku meczu w hali Podpromie rzeszowianki pokonały 3:1 Giacomini Budowlanych Toruń.
W ostatnich tygodnia drużyna Developresu Rzeszów notuje świetną serię. Cztery z rzędu spotkania podopieczne trenera Jacka Skroka wygrały za trzy punkty. W trzech nie straciły seta i umocniły się w czołówce tabeli Orlen Ligi. W niedzielę Developres bez większych problemów odprawił z kwitkiem beniaminka z Torunia. W hali Podpromie gospodynie w dwóch pierwszych odsłonach nie były gościnne. Pozwoliły niżej notowanym rywalkom ugrać odpowiednio 17 i 16 punktów.

Rzeszowianki dominowały ponieważ bardzo dobrze funkcjonowała u nich zagrywka. W pierwszej partii miejscowe zaliczyły cztery asy serwisowe. W drugiej dołożyły jednego, ale trudnym serwisem odrzuciły beniaminka od siatki. To wystarczyło, by szybko zejść na dziesięciominutową przerwę.

Na dwóch łatwo wygranych setach siatkarki Developresu nie poprzestały. W trzeciej partii zbudowały sobie pięciopunktową przewagę (17:12) i wydawało się, że mecz szybko się zakończy. Ku zaskoczeniu rzeszowianki w pewnym momencie stanęły. Gospodynie nie mogły skończyć ataku, co wykorzystały rywalki. Szybko zniwelowały straty do punktu (20:21) i trener Skrok musiał prosić o czas. Przerwa niewiele pomogła. Wprawdzie Developres, za sprawą Adeli Helić wyszedł na prowadzenie 23:22, ale później z dobrej strony pokazała się Rebbeca Pavan. Jej trzy z rzędu skuteczne akcje pozwoliły wygrać seta 25:23.

Podrażnione rzeszowianki w kolejnej partii dopełniły już formalności. Zdobyły pierwsze sześć punktów i ustawiły sobie tę partię. Zbudowana szybko przewaga z minuty na minutę się powiększała. Developres prowadził 6:0, 14:5 i 19:10. Ostatecznie po skutecznym ataku Katarzyny Mróz set zakończył się zwycięstwem rzeszowianek 25:15.

MVP spotkania została środkowa Magdalena Hawryła, która zdobyła 11. punktów, w tym sześć blokiem. Z 11. punktami mecz zakończyła również wspomniana Helić. Po 10. oczek dołożyły Kremena Kamenova i zmienniczka Helić, Patrycja Flakus.

Developres w dobrym stylu pożegnał się więc z kibicami. Mecz z beniaminkiem z Torunia był bowiem ostatnim w tym roku w hali Podpromie. Za tydzień rzeszowianki zakończą pierwszą rundę wyjazdowym spotkaniem z Impelem Wrocław. Będzie to pojedynek trzeciej z czwartą drużyną Orlen Ligi.