Stal Mielec przegrała z Wisłą Puławy

Stal Mielec zanotowała pierwszą porażkę pod wodzą trenera Zbigniewa Smółki. W sobotę beniaminek przegrał u siebie z Wisłą Puławy 0:1.
Zespół Stali Mielec mógł w sobotę opuść strefę spadkową. Beniaminek na własnym stadionie podejmował piętnastą w tabeli Wisłę Puławy. Obie drużyny przed 13. kolejką miały po tyle samo punktów - 11. Wisła nie wygrała od dziewięciu spotkań w lidze. Stal z kolei miała na koncie dwa z rzędu zwycięstwa, które rozbudziły nieco apetyty u kibiców.

Niestety, krótka passa została szybko przerwana. Stal, choć w pierwszej połowie była częściej przy piłce, nie potrafiła przewagi udokumentować golem. Do przerwy to rywal stworzył sobie groźniejsze okazje. Na posterunku był jednak Marek Kozioł, który dobrze zachował się m.in. przy strzale Dawida Pożaka.

Golkiper gospodarzy był natomiast bezradny przy strzale w 55. minucie Iwana Litwiniuka. Za chwilę mogło być 2:0 dla Wisły, ale nieznacznie pomylił się Sylwester Patejuk.

Druga połowa toczyła się już pod dyktando gości. Mielczanie próbowali gonić wynik. Jednak tego dnia nie mieli pomysłu na puławską defensywę. Blisko doprowadzenia do remisu byli Kamil Radulj i Sebastian Łętocha. Pierwszy uderzył jednak minimalnie niecelnie. Drugi wpakował piłkę do siatki, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej napastnika Stali.

Porażka z Wisłą była szóstą przegraną beniaminka z Mielca w tym sezonie. Pierwszą pod wodzą trener Zbigniewa Smółki, który kilka tygodni temu przejął zespół od asystenta Macieja Serafińskiego. Stal wciąż pozostaje w strefie spadkowej.