Wysokie zwycięstwa Stali Stalowa Wola i Siarki Tarnobrzeg

To była udana kolejka dla drugoligowych zespołów Stali Stalowa Wola i Siarki Tarnobrzeg. Hutnicy na własnym boisku pokonali Kotwicę Kołobrzeg 3:1. Taki sam wynik osiągnęli siarkowcy, którzy na wyjeździe nie dali szans Warcie Poznań wygrywając.
Dla Stali Stalowa Wola wygrana z Kotwicą Kołobrzeg była trzecim z rzędu zwycięstwem. Po blamażu w Bełchatowie i wysokiej porażce z GKS-em zespół prowadzony przez trenera Rafała Wójcika zaczął wygrywać i piąć się w górę ligowej tabeli.

Stalówka Kotwicę zatopiła w niespełna 25. minut. Rozpoczął Adrian Gębalski, który w 19. minucie otworzył wynik meczu, wykorzystując dośrodkowanie z lewej strony. Był to szósty gol napastnika Stali w tym sezonie. Kilka minut później autor pierwszego trafienia dla hutników musiał opuścić boisko. Gębalski karetką odwieziony został do szpitala, a w jego miejsce pojawił się Kacper Piechniak.

Strata najlepszego strzelca nie miała wpływu na grę Stalówki. Słabo bowiem prezentowali się goście z Kołobrzegu, którzy przed przerwą stracili dwie kolejne bramki. Najpierw do siatki Kotwicy trafił Kamil Bętkowski, a asystę w kontraktaku zaliczył Mohamed Essam. Dwie minuty przed przerwą na 3:0 uderzeniem z pola karnego podwyższył Bruno Żołądź.

To był nokaut, z którego goście się nie podnieśli. W końcówce meczu honor Kotwicy uratował wprowadzony w drugiej połowie Mateusz Janeczko. Obie drużyny spotkanie kończyły w "dziesiątkę". Najpierw za dwie żółte kartki w odstępie zaledwie minuty wyleciał Bartlewski, a w doliczonym czasie gry za przepychanki z rywalami usunięty został Essam.

STAL STALOWA WOLA3 (3)
KOTWICA KOŁOBRZEG1 (0)
Bramki: Gębalski (19.), Bętkowski (39.), Żołądź (43.) - Janeczko (85.)

Stal: Koncki Ż - Mistrzyk, Kolbusz, Dziubiński (67. Dobkowski), Bętkowski Ż - Stelmach (75. Zawierucha), Essam CZ, Wójcik Ż (68. Korczyński), Jarosz Ż, Żołądź - Gębalski (28. Piechniak Ż).

Kotwica: Woszczyna - Jagiełło, Załęcki Ż, Szywacz, Lewiński - Świechowski Ż (46. Zieliński Ż), Kacprzycki (65. Michurski), Bartlewski Ż Ż CZ, Żmijewski (78. Janeczko), Giel.

Po komplet punktów sięgnął też inny drugoligowiec z Podkarpacia. Siarka Tarnobrzeg w sobotę bez większych problemów pokonała w Poznaniu tamtejszą Wartę 3:1. Do przerwy podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora prowadzili dwoma golami. Najpierw ładnym uderzeniem z 18. metrów popisał się Marcin Stefanik, a w 43. minucie równie efektowne trafienie zaliczył Hubert Tomalski. Po zmianie stron Siarka szybko podwyższyła. Trzeciego gola dla gości zdobył Grzegorz Płatek i było "po meczu". Gospodarzy stać było tylko na bramkę honorową. Kwadrans przed końcem piłkę do siatki Siarki skierował w zamieszaniu Jan Paczyński.

WARTA POZNAŃ1 (0)
SIARKA TARNOBRZEG3 (2)
Bramka: Paczyński (75.) - Stefanik (15.), Tomalski (43.), Płatek (47.)

Warta: T. Laskowski - Marciniak Ż, Kieliba Ż, Dejewski, Fiedosewicz - A. Laskowski, Brzostowski (27. Cywiński Ż) - Biegański (46. Ciarkowski Ż), Białożyt (46. Kiełb), Chormiński Ż (65. Paczyński Ż) - Spławski.

Siarka: Dybowski - Dawidowicz, Waleńcik, Sylwestrzak, Grzesik - Stępień (31 Płatek), Stefanik - Tomalski (65. Szewc), Czyżycki Ż (60. Lewandowski), Koczon (71. Głaz) - Żebrakowski Ż.