Niespodzianka w Bielsku-Białej. Stal Mielec wygrywa z Podbeskidziem

Drugie z rzędu zwycięstwo zanotowali zawodnicy Stali Mielec. W 12. kolejce I ligi beniaminek na wyjeździe nieoczekiwanie pokonał faworyzowane Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0.
Stal Mielec do konfrontacji ze spadkowiczem z LOTTO Ekstraklasy, Podbeskidziem Bielsko-Biała przystępowała podbudowana ostatnim zwycięstwem ze Zniczem Pruszków. Dla beniaminka była to pierwsza wygrana od 11. kolejek. Pierwszy komplet punktów w tym sezonie. Zwycięstwo miało zrzucić z zawodników Stali niepotrzebny ciężar i sprawić, że uwierzą że na zapleczu ekstraklasy są w stanie wygrywać.

Mielczanie w sobotnim meczu faworytem nie byli. Jednak konsekwentna i mądra gra sprawiły, że z Bielska-Białej wywieźli oni komplet punktów. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 77. minucie Kamil Radulj, który wykorzystał rzut karny.

Stal już wcześniej mogła trafić do bramki gospodarzy. Przed przerwą świetną okazję zmarnował jednak Tomasz Prejs, który po szybkim kontrataku nie zdołał trafić do siatki. Po zmianie stron wciąż częściej przy piłce byli bielszczanie, ale za wiele z tego nie wynikało. Stal bowiem bardzo dobrze się broniła i szukała swoich szans w kontrze. Dobrze w bramce spisywał się także Marek Kozioł, który po strzelonym golu w świetnym stylu zatrzymał m.in. uderzenie Roberta Demjana.

Gospodarze próbowali wyrównać. Parli na bramkę Stali, ale tego dnia nie było dane im przebić się przez szczelną defensywę gości. Trzy razy próbował Dariusz Kołodziej. Bezskutecznie. Najlepszą okazję w końcówce meczu miał jednak Jozef Piacek. Słowak w tylko w sobie wiadomy sposób nie trafił z kilku metrów do bramki Stali. Chwilę później arbiter odgwizdał koniec meczu i drugie z rzędu zwycięstwo beniaminka z Mielca stało się faktem.

PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA0
STAL MIELEC1 (0)
Bramka: Radulj (77. - karny)

Podbeskidzie: Leszczyński - Sokołowski (75. Magiera), Deja, Piacek, Tarnowski - Podgórski (58. Sierpina), Janota (78. Kołodziej), Mikołajewski, Chmiel - Lewicki, Demjan.

Stal: Kozioł - Sulewski, Zalepa, Bierzało Ż, Liberacki - Sobczak Ż (88. Łętocha), Fonfara (61. Szczepański), Marciniec, Prejs (48. Getinger), Radulj Ż - Cholewiak Ż.