Siarka Tarnobrzeg i Stal Stalowa Wola z kompletem punktów

GRZEGORZ SOBIERAJ

Solidarnie po trzy punkty sięgnęły drugoligowe zespoły Siarki Tarnobrzeg i Stali Stalowa Wola. Pierwsi w 11. kolejce pokonali u siebie Olimpię Elbląg 4:1. Drudzy na wyjeździe ograli 1:0 Gryfa Wejherowo.
Do siedmiu spotkań serię bez porażki przedłużyli zawodnicy Siarki Tarnobrzeg. W sobotę podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora pokonali beniaminka drugoligowych rozgrywek, Olimpię Elbląg 4:1.

Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo gospodarzom, którzy od 21. minuty musieli gonić wynik. Wtedy bowiem do siatki Siarki trafił Łukasz Pietroń. Jeszcze przed przerwą wyrównał Michał Żebrakowski. Asystę przy trafieniu napastnika zaliczył Daniel Koczon, który tego dnia rozegrał bardzo dobre zawody. Koczon oprócz asysty dwukrotnie po przerwie wpisał się na listę strzelców. W pięć minut zapewnił Siarce dwubramkową przewagę. Najpierw płaskim uderzeniem z pola karnego podwyższył na 2:1, chwilę później doświadczony napastnik wykorzystał rzut karny, po tym jak faulowany w "szesnastce" był Żebrakowski.

Gości w doliczonym czasie gry dobił jeszcze Jakub Głaz. Pomocnik nie zmarnował podania Żebrakowskiego i w sytuacji sam na sam ustalił wynik meczu.

SIARKA TARNOBRZEG4 (1)
OLIMPIA ELBLĄG1 (1)
Bramki: Żebrakowski (38.), Koczon (56., 61. - kar.), Głaz (90.) - Pietroń (21.)

Siarka: Dybowski - Grzesik, Waleńcik, Stępień, Dawidowicz - Stefanik, Czyżycki (33.Stromecki Ż), Szewc (72. Płatek), Tomalski (83. Głaz) - Koczon (90.Przewoźnik), Żebrakowski.

Olimpia: Daniel - Bukacki Ż, Kubowicz, Wenger, Maciążek - Ressel (59. Kolosov), Sokołowski, Stępień (82. Danowski), Pietroń (71. Szuprytowski) - Bojas, Piceluk (59. Burkhardt).

Z kompletu punktów cieszą się również w Stalowej Woli. Stal pokonała w sobotę na wyjeździe Gryfa Wejherowo 1:0. Gola na wagę drugiego z rzędu zwycięstwa w tym sezonie zdobył Adrian Gębalski. Kwadrans po rozpoczęciu meczu napastnik Stalówki zdecydował się na uderzenie. Posłał piłkę w lewy róg bramki gospodarzy wpisując się tym samym do protokołu meczowego.

Gryf jeszcze przed przerwą mógł wyrównać, ale z kilku metrów spudłował Przemysław Czerwiński. Z kolei w drugiej połowie szansę na gola miał Michał Marczak. Znakomicie w bramce spisał się jednak Bartosz Koncki.

Dwie z rzędu wygrane pozwoliły Stalówce na cztery punkty odskoczyć od strefy spadkowej.