Stal Mielec bez trenera. Janusz Białek zwolniony

Górnik Zabrze - Stal Mielec 1:1

Górnik Zabrze - Stal Mielec 1:1 (JAN KOWALSKI)

Janusz Białek nie jest już trenerem Stali Mielec. We wtorek klub poinformował o zwolnieniu doświadczonego szkoleniowca. Powodem były słabe wyniki beniaminka I ligi.

Chcesz wiedzieć wszystko o Stali Mielec? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLDziewięć spotkań i tylko pięć zdobytych punktów. Stal Mielec ugrzęzła na ostatnim miejscu w tabeli. Jako jedyna drużyna nie wygrała jeszcze meczu w I lidze, do której Stal wróciła po 19 latach. Sternicy mieleckiego klubu na słabe wyniki zareagowali we wtorek. Z funkcją trenera pożegnał się Janusz Białek, który kilka miesięcy temu wprowadził Stal na zaplecze ekstraklasy. - "Zarząd Klubu FKS Stal Mielec informuje, że podjął decyzję o odwołaniu Janusza Białka z funkcji trenera pierwszej drużyny. Jednocześnie składa podziękowania za dotychczasową pracę, która zaowocowała awansem do 1. Ligi." - czytamy na oficjalnej stronie Stali Mielec.

Janusz Białek trenerem Stali Mielec był od września 2014 roku. W sezonie 2014/15 prowadzony przez niego zespół praktycznie do ostatniej kolejki walczył o awans do I ligi. Udało się to dopiero w kolejnym sezonie, w którym Stal była bezapelacyjnie najlepsza w II lidze.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi trenera Białka. Klub informuje, że prowadzi rozmowy z kilkoma kandydatami. Czasu za wiele nie ma, bo już w niedzielę Stal czeka wyjazdowy mecz z GKS-em Katowice.Zobacz także
  • Hotel Arłamów sponsorem Asseco Resovii. Zagrają z libero
  • Stadion miejski Prezydent Ferenc musi wybrać: Stal, a może Resovia? Innego wyjścia nie ma [KOMENTARZ, SONDA]
  • Trening Asseco Resovii Asseco Resovia druga na turnieju w Kobyłce. Skra tym razem lepsza