Stal Mielec znów bez zwycięstwa. 1:4 z Chrobrym Głogów

Górnik Zabrze - Stal Mielec 1:1

Górnik Zabrze - Stal Mielec 1:1 (JAN KOWALSKI)

Stal Mielec wciąż musi czekać na pierwsze zwycięstwo na zapleczu LOTTO Ekstraklasy. W sobotę beniaminek I ligi przegrał u siebie z Chrobrym Głogów 1:4.

Chcesz wiedzieć wszystko o Stali Mielec? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Nie tak początek I ligi po 19 latach wyobrażano sobie w Mielcu. Stal do tej pory rozegrała siedem spotkań, w których zdobyła zaledwie cztery punkty. W sobotę wydawało się, że mielczanie wreszcie przełamią złą passę. Do Mielca przyjechał bowiem czternasty w tabeli Chrobry Głogów, który miał przed tą serią punkt więcej do beniaminka.

Niestety, już trzy minuty po wznowieniu gry podopieczni trenera Janusza Białka musieli odrabiać straty. Celnym strzałem popisał się Sebastian Bonecki i stalowcy po raz pierwszy byli "na deskach". Drugi cios miejscowi przyjęli osiem minut po przerwie. Wtedy w zamieszaniu w polu karnym piłkę otrzymał Michał Ilków Gołąb. Obrońca nie zmarnował okazji, podwyższając wynik.

Gospodarzy dobił Paweł Wojciechowski. Wprowadzony jeszcze w pierwszej połowie pomocnik uderzył nie do obrony i pogrążył tym samym Stal. Stracony gol podłamał zespół z Mielca. Wyrazem tego była m.in. czerwona kartka dla Roberta Sulewskiego.

Mimo gry w "dziesiątkę" stalowcy byli wstanie zdobyć honorowego gola. Na listę strzelców niespełna kwadrans przed końcem wpisał się Sebastian Zalepa. Ostatnie słowo należało jednak do gości. A dokładnie do Seweryna Michalskiego, który wykorzystując sytuację sam na sam ustalił rezultat na 4:1 dla Chrobrego.

To trzecia porażka Stali w siódmym spotkaniu. Mielczanie obok ostatniego w tabeli Znicza Pruszków nie zdołali jeszcze wygrać meczu w I lidze. W ostatnich dwóch spotkaniach stracili aż 10 bramek.

STAL MIELEC1 (0)
CHROBRY GŁOGÓW4 (1)
Bramki: Zalepa (76.) - Bonecki (3.), Gołąb (53.), Wojciechowski (59.), Michalski (85.)

Stal: Libera - Zalepa, Bierzało, Sulewski CZ, Getinger - Marciniec, Sobczak, Radulj (58. Fonfara Ż), Kiercz - Cholewiak (46. Głowacki Ż), Łętocha (46. Prejs).

Chrobry: Janicki - Gołąb, Michalski, Kwiecień, Hodowany - Danielak, Gąsior, Kona, Sędziak Ż (24. Wojciechowski), Bonecki (83. Rozwadowicz) - Szczepaniak