Jest pierwsze zwycięstwo Stali Stalowa Wola. Siarka Tarnobrzeg wraca ze Stargardu na tarczy

W meczu czwartek kolejki II ligi Stal Stalowa Wola przełamała ligową niemoc pokonała Puszczę Niepołomice 1:0. Dużo gorzej spisali się zawodnicy Siarki Tarnobrzeg, którzy przegrali na wyjeździe z Błękitnymi Stargard 1:3.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Obecny sezon "Stalówka" rozpoczęła fatalnie. Trzy kolejne porażki z Odrą Opole, Radomiakiem Radom i Polonią Warszawa spowodowały, że drużyna ze Stalowej Woli wylądowała na dnie tabeli. Złą serię udało się jednak przełamać w sobotę i to w meczu z wiceliderem tabeli, Puszczą Niepołomice. Piłkarze Stali po bramce Michała Mistrzyka w 15 minucie, pokonali gości 1:0.

Stal Stalowa Wola1 (1)
Puszcza Niepołomice0 (0)
Bramki: Michał Mistrzyk (15.)

Stal: Bartosz Koncki - Konrad Korczyński (86, Adam Zawierucha), Mateusz Kolbusz, Szymon Jarosz, Mateusz Wójcik - Michał Mistrzyk, Bruno Żołądź, Adrian Dziubiński, Adrian Gębalski (78, Kacper Piechniak), Michał Dobkowski (71, Przemysław Stelmach) - Mohamed Essam.

Puszcza: Marcin Staniszewski - Łukasz Furtak (73, Marcel Kotwica), Piotr Stawarczyk, Michał Czarny, Michał Mikołajczyk - Bartosz Żurek, Daniel Barbus (34, Filip Wójcik), Longinus Uwakwe, Maciej Domański, Kamil Łączek (73, Arkadiusz Gajewski) - Marcin Orłowski.

Pierwsze ligowe punkty pozwoliły drużynie ze Stalowej Woli dogonić Siarkę Tarnobrzeg. Ta wraca ze Stargardu z zerowym dorobkiem punktowym. Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora przegrali z Błękitnymi 1:3. Po bramce Jakuba Głaza w 45 minucie, tarnobrzeżanie prowadzili do przerwy. W drugiej części spotkania gospodarze zadali jednak trzy ciosy kolejno w 71,75 i 90 minucie.