II liga. Porażki Stali Stalowa Wola i Siarki Tarnobrzeg

Zespoły Stali Stalowa Wola i Siarki Tarnobrzeg przegrały swoje spotkania w 2. kolejce piłkarskiej II ligi. Pierwsi u siebie ulegli Radomiakowi Radom 1:2. Drudzy na wyjeździe nie sprostali Puszczy Niepołomice, której ulegli 0:3.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Rewolucja kadrowa w Stali Stalowa Wola na razie nie przynosi zamierzonych efektów. Kompletnie przebudowany zespół wraz z nowym trenerem Rafałem Wójcikiem zanotował drugą porażkę w drugim meczu o punkty. Po blamażu w Opolu z tamtejszą Odrą 0:3, stalowowolska drużyna przegrała w sobotę z Radomiakiem Radom u siebie 1:2.

Uznawani za jednego z kandydatów do awansu goście wynik meczu otworzyli w 18. minucie. Wówczas po kontrze do siatki Stalówki trafił Brazylijczyk Leandro. Drugi na listę strzelców wpisał się Maciej Filipowicz, który po błędzie bramkarza gospodarzy, Bartosza Konckiego, wpakował piłkę do pustej bramki. Honor hutnikom uratował w doliczonym czasie gry Adrian Gębalski. Napastnik Stali wykorzystał rzut karny.

Stalówka po dwóch spotkaniach w nowym sezonie pozostaje bez punktu. Na koncie ma jedną strzeloną bramkę i pięć straconych. W 3. kolejce stalowowolski zespół czeka wyjazdowy mecz z Polonią Warszawa.

STAL STALOWA WOLA1 (0)
RADOMIAK RADOM2 (1)
Bramki: Gębalski (90. - kar.) - Leandro (18.), Filipowicz (80.)

Stal: Koncki -Dziubiński Ż, Kolbusz, Korczyński, Dobkowski, - Mistrzyk (81. Adamski), Stelmach (46. Argasiński), Wójcik, Zawierucha Ż (59. Piechniak), Żołądź, - Gębalski

Radomiak: Szady Ż - Kucharski, Grudniewski, Gurzęda, Sulkowski - Bemba, Kościelny, Filipowicz (82. Spychała), Brągiel Ż, Stanisławski (75. Curpriak) - Leandro (7.3 Agu).

W drugiej serii spotkań nie popisali się też zawodnicy Siarki Tarnobrzeg. Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora w sobotę przegrali na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 0:3. O losach meczu zadecydowała końcówka pierwszej połowy. Wtedy do siatki Siarki trafił kompletnie niepilnowany w polu karnym Marcin Orłowski. Na 2:0 chwilę po przerwie podwyższył eks pomocnik tarnobrzeskiej drużyny, Maciej Domański, który bramkarza Karola Dybowskiego pokonał z rzutu karnego. W końcówce zwycięstwo gospodarzom przypieczętował Filip Wójcik. Asystę przy jego trafieniu zaliczył Domański.

Siarka zanotowała pierwszą porażkę w tym sezonie. Na inaugurację tarnobrzeżanie bezbramkowo zremisowali z Radomiakiem. Ich aktualny dorobek w tabeli to zero punktów, po tym jak PZPN odjął drużynie trenera Gąsiora punkt za niedopełnienie wymogów licencyjnych. Za tydzień Siarki na własnym stadionie zmierzy się ze spadkowiczem z I ligi, Rozwojem Katowice.