Pierwsza wiosenna porażka Siarki Tarnobrzeg. 1:3 z Rakowem Częstochowa

Zespół Siarki Tarnobrzeg przegrał w 21. kolejce II ligi na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 1:3. To pierwsza ligowa porażka drużyny trenera Włodzimierza Gąsiora w tym roku.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Wszystkie gole w sobotnim spotkaniu pomiędzy Siarką Tarnobrzeg a Rakowem Częstochowa padły w drugiej połowie meczu. Niespełna kwadrans po wznowieniu gry prowadzenie gospodarzom zapewnił Calinhos, który dwukrotnie w krótkim odstępie czasu strzelał na bramkę Pawła Pawlusa. Golkiper Siarki skapitulował dopiero za drugim razem. Dwadzieścia minut później było już 2:0 dla Rakowa. Tym razem szans bramkarzowi siarkowców nie dał Rafał Figiel, który strzałem z 14. metrów umieścił piłkę w siatce.

Figiel po raz drugi do siatki gości trafił w końcówce meczu. Wówczas wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Pawlusa, za który golkiper musiał opuścić boisko. Między słupkami do obrony "jedenastki" stanął pomocnik Marcin Stefanik, ale nie zdołał on zapobiec utraty bramki.

Siarkę stać było tylko na jedno trafienie. W 79. minucie gola zdobył Dorian Buczek, który mocnym strzałem przy słupku zmusił do kapitulacji Macieja Mielcarza.

To druga porażka siarkowców z Rakowem w tym sezonie. W poprzedniej rundzie w Tarnobrzeg częstochowianie wygrali 3:0. Przegrana w Częstochowie sprawiła, że Siarka traci do trzeciego Rakowa już siedem punktów.