Lider zaczął wiosnę od zwycięstwa. Stal Mielec pokonała Znicz Pruszków

Komplet punktów na inaugurację II ligi zgarnęli piłkarze Stali Mielec. Lider na własnym boisku pokonał Znicz Pruszków 3:1.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Awans - taki cel wiosną przyświeca drużynie Stali Mielec. Po świetnej rundzie jesiennej i wywalczeniu pozycji lidera w Mielcu odważnie zadeklarowano, że zespół powalczy o akces na zaplecze ekstraklasy. Pierwszy krok w tym kierunku podopieczni trenera Janusza Białka zrobili w sobotę. Przed własną publicznością nie dali większych szans Zniczowi Pruszków.

Stalowcy komplet punktów zapewnili sobie już w pierwszej połowie. Po 12. minutach prowadzili 1:0, po golu Bartosza Nowaka. Dziesięć minut przed przerwą podwyższył Andreja Prokić.

Prowadzenie Stali mogło być zdecydowanie wyższe. Dobrze bronił jednak bramkarz Znicza Piotr Misztal. Golkiper gości nie dał się pokonać m.in. Prokiciowi czy Mateuszowi Cholewiakowi. Szczęścia nie miał też Sebastian Zalepa, po którego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. Zalepa na listę strzelców mógł wpisać się również po przerwie. Znów świetnie w bramce zachował się jednak Misztal, który wybronił strzał głową obrońcy.

Niewykorzystane okazje zemściły się na gospodarzach w końcówce. W 88. minucie honorowe trafienie dla Znicza zanotował wprowadzony po przerwie Tomasz Chałas. Po golu goście ruszyli do ataku i ... tuż przed gwizdkiem kończącym mecz nadziali się na kontrę. Sytuację sam na sam wykorzystał Prokić, pieczętując Stali zwycięstwo.