Sport.pl

Stal Stalowa Wola szuka trenera. "Zespół potrzebuje nowych bodźców"

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenerem Stali Stalowa Wola. Nazwisko nowego szkoleniowca stalowowolskiego zespołu poznamy do końca tygodnia.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLJaromir Wieprzęć trenerem Stali Stalowa Wola był od 23 czerwca 2014 roku. Pod jego wodzą zespół w sezonie 2014/15 był bliski wywalczenia awansu do I ligi. W ostatnim meczu rozgrywek Stalówka przegrała jednak na własnym stadionie z Błękitnymi Stargard Szczeciński 0:2 i ostatecznie zajęła siódme miejsce w tabeli. W nowym sezonie zespół pod wodzą trenera Wieprzęcia spisywał się przeciętnie. W 19. kolejkach wywalczył 28 punktów. Stal zajmuje ósme miejsce. Ma dziewięć punktów więcej nad strefą spadkową i tyle samo brakuje jej do trzeciej, dającej bezpośredni awans lokaty. - Osiągnęliśmy stagnację. Wyczerpała się forma współpracy z trenerem Jaromirem Wieprzęciem. Zespół potrzebuje nowych bodźców - tłumaczy decyzję o rozstaniu z trenerem Wieprzęciem Mariusz Szymański, prezes piłkarskiej spółki akcyjnej Stali.

Wieprzęć zostaje w klubie. Będzie kontynuował pracę z grupami młodzieżowymi. Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi. - Wszystko wyjaśni się w ciągu kilku dni. Pod koniec tygodnia chcemy ogłosić nazwisko nowego szkoleniowca - dodał prezes Szymański, który zaznacza, że znanych nazwisk nie należy się spodziewać.

Stal planowo treningi wznowić ma 11 stycznia. Na pierwszych zajęciach na pewno zabraknie Radosława Mikołajczaka i Dawida Jabłońskiego. Pierwszy, jak informowaliśmy podpisał kontrakt z Radomiakiem Radom. Jabłoński wrócił do Wisły Płock, gdzie spędzi okres przygotowawczy. W lutym wyjaśni się czy pomocnik znów zostanie wypożyczony do Stalówki. Z drużyny odejść mogą również Paweł Giel i Mateusz Jagiełlo.Więcej o: