Sport.pl

Drugoligowcy wracają do treningów. Pierwsza Stal Mielec

Zespół Stali Mielec jako pierwszy z trójki podkarpackich drugoligowców rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej. Piłkarze lidera II ligi na pierwszym, noworocznym treningu spotkają się już 4 stycznia.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLStal Mielec wiosną walczyć będzie o awans do I ligi. Po bardzo dobrej rundzie jesiennej zespół prowadzony przez trenera Janusza Białka ma dwa punkty przewagi nad drugą w tabeli Wisłą Puławy.

Stalowcy przygotowania do drugiej części sezonu rozpoczną 4 stycznia. Na pierwszych zajęciach zabraknie m.in. obrońcy Sebastiana Dudy i pomocnika Bartosza Papki. Obaj nie przedłużyli kontraktów z mieleckim klubem. Ponadto nowego pracodawcy szuka pomocnik Adrian Ślęzak. Wypożyczony zostanie również Jakub Zięba. W Stali zostają natomiast pomocnicy Tomasz Prejs i Bartosz Nowak.

Niewykluczone, że już na pierwszym treningu pojawią się nowi piłkarze. Trener Białek liczy, że okresie przygotowawczym zespół wzmocni kilku zawodników. Szkoleniowiec poszukuje piłkarzy na każdą pozycję. Począwszy od bramkarza, kończąc na napastniku. W kręgu zainteresowań Stali znalazło się kilku piłkarzy z I ligi.

Pierwszy sparing zespół z Mielca zagra już 9 stycznia. Rywalem będzie ekstraklasowy Górnik Łęczna.

7 stycznia przygotowania do sezonu wznowić mają piłkarze Siarki Tarnobrzeg. Cztery dni później na pierwszym treningu stawić mają się zawodnicy Stali Stalowa Wola.Więcej o: