Remisy Stali Mielec i Stali Stalowa Wola

Podkarpackie zespoły Stali Mielec i Stali Stalowa Wola dopisały sobie po punkcie w 12. kolejce II ligi. W Mielcu stalowcy zremisowali z Radomiakiem Radom 1:1. Takim samym wynikiem zakończył się mecz w Stalowej Woli, gdzie Stalówka podejmowała Raków Częstochowa.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Spotkanie w Mielcu było pojedynkiem pierwszej i trzeciej drużyny w tabeli. Stal - lider po 11. kolejkach nie miała łatwo z beniaminkiem z Radomia. Już na początku gospodarze stracili swojego najlepszego strzelca Sebastiana Łętochę, który zasłabł podczas meczu. Na szczęście jeszcze w trakcie pierwszej połowy autor dziewięciu goli dla Stali w tym sezonie, wrócił na ławkę rezerwowych. Łętochę zastąpił Mateusz Cholewiak. Napastnik tuż przed przerwą mógł dać prowadzenie miejscowym, ale po dośrodkowaniu Łukasza Żeglenia nieznacznie się pomylił. Wcześniej doskonałą okazję dla Radomiaka zmarnował David Kwiek, który mając przed sobą tylko bramkarza, Łukasza Liberę strzelił niecelnie. Blisko gola był też Leandro, ale podobnie jak w przypadku Kwieka, Brazylijczyk nie trafił w bramkę.

Po zmienia stron pierwsi zaatakowali stalowcy. A dokładnie aktywny Cholewiak, który raz uderzał nieznacznie obok bramki, a następnie jego strzał wybronił golkiper gości Michał Kula. W odpowiedzi do siatki Stali trafili radomianie. Dośrodkowanie Bartosza Sulkowskiego celną główką na gola zamienił Kwiek.

Nie minęło sześćdziesiąt sekund, gospodarze powinni wyrównać. Sam przed Kulą znalazł się Żegleń, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Radomiaka. Kwadrans później Stal dopięła jednak swego. W zamieszaniu pod bramką gości najprzytomniej zachował się Andreja Prokić, który jak się później okazało ustalił wynik meczu.

STAL MIELEC1 (0)
RADOMIAK RADOM1 (0)
Bramki: Prokić (77.) - Kwiek (62.)

Stal: Libera - Sulewski, Bierzało, Zalepa, Getinger - Nowak Ż, Żubrowski (73. Ślęzak Ż), Duda - Prokić, Łętocha (12. Cholewiak), Żegleń (71. Bożek).

Radomiak: Kula - Cieciura, Sylwestrzak, Świdzikowski Ż, Sulkowski - Uliczny (74. Wolski), Chrabąszcz, Puton, Brągiel, Leandro (74. Śliwiński Ż) - Kwiek Ż.

Punktami podzieliły się również zespoły w Stalowej Woli. Miejscowa Stal podejmowała Rakowa Częstochowa. Obie drużyny w tabeli dzielił tylko punkt więc zapowiadało się wyrównane spotkanie. I takie też było. Pierwsi prowadzenie objęli goście. W 32. minucie na strzał z szesnastu metrów zdecydował się Rafał Figiel i po chwili Tomasz Wietecha musiał wyciągać piłkę z siatki. Była to druga groźna akcja przyjezdnych. Pierwsze ostrzeżenie zespół z Częstochowy wysłał Stali już w trzy minuty po wznowieniu gry. Wówczas w słupek uderzył Piotr Malinowski.

Goście z prowadzenia długo się nie cieszyli. Sześć minut po golu dla Rakowa rzut karny pewnie wykorzystał Damian Łanucha.

Po przerwie obie drużyny stworzyły sobie po jednej groźnej akcji. Lepszą okazję na objęcie prowadzenia mieli przyjezdni, ale Wietecha zatrzymał szarżę Damiana Warchoła. W końcówce meczu natomiast trzy punkty gospodarzom mógł zapewnić Łanucha. Pomocnik Stali jednak nieznacznie się pomylił.

STAL STALOWA WOLA1 (1)
RAKÓW CZĘSTOCHOWA1 (1)
Bramki: Łanucha (38.) - Figiel (32.)

Stal: Wietecha - Bartkiewicz (46. Mistrzyk Ż), Wrona, Bogacz, Kowalski - Jabłoński (89. Siudak), Stelmach, Łanucha, Mikołajczak - Oziębała (35. Giel), Płonka (64. Przezak).

Raków: Kos - Cyfert, Klepczyński, Radler, Góra (46.Waszkiewicz Ż) - Malinowski, Figiel (86.Piątek), Kamiński, Warchoł (76.Łazaj) - Hoferica (61.Pawlusińki), Kmieć.