Znicz Pruszków - Stal Stalowa Wola 1:4. Stalówka przełamał wyjazdową niemoc. Dwa gole Oziębały.

Piłkarze Stali Stalowa Wola odnieśli pierwsze, wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. W sobotni wieczór hutnicy pokonali wysoko Znicz Pruszków 4:1.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Wygrana Stali Stalowa Wola 4:1 ze Zniczem była pierwszym od czterech lat zwycięstwem hutników w Pruszkowie. To również pierwszy komplet punktów stalowowolskiego zespołu w tym sezonie w delegacji. Do tej pory Stali na wyjazdach wiodło się słabo. W czterech meczach piłkarze trenera Jaromira Wieprzęcia zdołali zdobyć tylko dwa punkty. Strzelili jedną bramkę, stracili sześć.

W sobotę podreperowali bilans. Stalówka wreszcie była skuteczna. Wreszcie zaczął strzelać gole Przemysław Oziębała, który do Stali sprowadzony został w miejsce Łukasza Sekulskiego, w ostatnich latach najlepszego napastnika hutników. Oziębała otworzył wynik w 11. minucie. Drugą bramkę zdobył kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy. Wtedy po raz drugi dał prowadzenie swojej drużynie, po tym jak z rzutu wolnego tuż przed przerwą wyrównał Paweł Kaczmarek.

To nie był koniec popisów strzeleckich Stali. W doliczonym czasie gry gospodarzy dwukrotnie dobił Dawid Jabłoński. Wygrana ze Zniczem była szóstym kolejnym meczem bez porażki Stalówki. Po 10. kolejkach zespół trenera Wieprzęcia ma na koncie 16. punktów. Zajmuje siódme miejsce z siedmioma oczkami straty do lidera, Stali Mielec.

ZNICZ PRUSZKÓW1 (1)
STAL STALOWA WOLA4 (1)
Bramki: Kaczmarek (45.) - Oziębała (11., 60.), Jabłoński (90., 90)

Znicz: Misztal - Niewulis, Jędrych, Mysiak, Kucharski (74. Planeta)- Danilczyk Ż (65. Górka), Machalski - Kaczmarek, Banaszewski, Stryjewski (67. Kubicki) - Kita.

Stal: Wietecha - Bartkiewicz, Wawrzyński, Bogacz Ż, Kantor (76. Kowalski (79. Mistrzyk)) - Jabłoński, Kachniarz, Łanucha, Mikołajczak - Płonka (90. Stelmach), Oziębała.