Siarka Tarnobrzeg - Nadwiślan Góra 3:1. Siarka znów wiceliderem

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg sięgnęli po szóste zwycięstwo w tym sezonie. W 10. kolejce pokonali Nadwiślana Góra 3:1.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Zespół Siarki Tarnobrzeg w pełni zrehabilitował się kibicom za ubiegłotygodniową, wysoką porażkę w Brzesku z Okocimskim 0:4. W sobotę młoda drużyna trenera Włodzimierza Gąsiora sięgnęła po komplet punktów z Nadwiślanem Góra. Zwycięstwo Siarce dały dwa gole Szymona Martusia i bramka Kamila Kościelnego. Martuś rozpoczął i zakończył strzelanie goli w Tarnobrzegu. W 21. minucie napastnik otworzył wynik, pakując z kilku metrów piłkę do bramki strzeżonej przez Tomasza Loskę. Równo godzinę później Martuś ustalił rezultat i po zagraniu Jakuba Więcka podwyższył na 3:1. W międzyczasie na listę strzelców wpisał się Kościelny, który popisał się celną główką. Minutę później natomiast kontaktowe trafienie zaliczył Artur Pląskowski.

Dzięki wygranej z Nadwiślanem i remisie Wisły Puławy z Kotwicą Kołobrzeg 2:2 zespół Siarki ponownie wskoczył na drugą pozycję w tabeli. Po 10. kolejkach siarkowcy mają na koncie 20. punktów. Trzy mniej od innej drużyny z Podkarpacia - Stali Mielec.